11 марта 2025, 20:42

Від війни до технологічних вершин: як український інженер став ключовим спеціалістом у фінтеху США

​Будувати кар’єру у своїй країні — це досить складне завдання.

Від війни до технологічних вершин: як український інженер став ключовим спеціалістом у фінтеху США

А зробити те ж саме в новій країні — ще складніше. Але шлях до міжнародного визнання часто пролягає через виклики та випробування. Не стала виключенням й історія Мікаєла Мелконяна — Principal Associate Senior iOS Engineer у Capital One, який після вимушеного переїзду через війну зміг побудувати кар'єру у фінтех індустрії США.

За свою кар’єру Мікаєл розробив понад 20 мобільних застосунків, які завантажили більше 1,5 мільйона разів. Отримав престижний статус IEEE Senior Member. Співпрацював з TripMyDream та KUNA Exchange — найбільшою криптовалютною платформою в Україні.

Розповідаємо, як Мікаєл пройшов шлях від студентських проєктів до фінтеху США, а також, як українцям потрапити у світові ІТ-компанії у 2025 році.

Кар’єрний шлях: від студентських проектів до міжнародного визнання

Ще під час навчання в університеті Мікаєл зацікавився мобільною розробкою. Своєю спеціалізацією він обрав iOS-розробку, перш за все через високі стандарті якості, безпеки та інтуїтивний дизайн цієї екосистеми. Почавши з невеликих додатків, він швидко перейшов до комерційних проєктів у сферах фінтеху, криптовалют, AI та персоналізованих сервісів.

Одне з його значних досягнень стала розробка мобільного застосунку KUNA Exchange — найбільшої української криптовалютної платформи, яка обробляє понад 100 млн доларів транзакцій. Крім того, він працював над технологічними рішеннями для TripMyDream, що допомогли автоматизувати процес бронювання авіаквитків.

У 2022 році Мікаєл змушений був переїхати до США через повномасштабне вторгнення. В цьому ж році він приєднався до Capital One, одного з найбільших банків Америки.

Він працював над створенням Auto Navigator. Під його керівництвом, команда інтегрувала AI-рішення для персоналізованих фінансових рекомендацій, розробила систему захисту від шахрайства та оптимізувала архітектуру застосунку. Кропітка праця принесла свої плоди і Auto Navigator увійшов до топ-застосунків у своїй категорії та має понад 25 500 позитивних відгуків.

Пройшовши складний шлях адаптації, сьогодні Мікаєл ключовий фахівець з розвитку цифрових фінансових сервісів компанії.

Багаторічний досвід, робота на міжнародних проєктах та значний внесок у фінтех, AI та мобільну розробку не залишились не поміченими. Мікаєл отримав IEEE Senior Member — престижне звання, яке надається визнаним професіоналом у сфері інженерії та технологій.

Зміни в українському IT-ринку: нові можливості для фахівців

Попри війну, український IT-сектор продовжує зростати. За словами Мікаєла, зараз спостерігається значне зростання попиту на фінтех, AI, кібербезпеку та cloud-рішення. Компанії все частіше переходять від аутсорсу до продуктових рішень. І, звичайно, ж не оминула Україну й інтеграція AI у бізнес-процеси, хоча у США цей тренд набув значно більших обертів та розвивається загалом швидше.

Мікаєл зазначає, що не дивлячись на всі складності, українські IT-фахівці залишаються на дуже високому рівні. Вони адаптивні, креативні й можуть конкурувати на глобальному ринку.

5 ключових порад, як українцям потрапити у світові IT-компанії

Мікаєл виділяє кілька важливих моментів для успішного виходу на міжнародний ринок.

По-перше треба мати глибоку експертизу — це стосується не скільки теоретичних знань, скільки навичок та досвіду. Важливо мати реальні кейси та сильне портфоліо.

По-друге, це звичайно володіти англійською мовою на достатньому рівні, щоб конкурувати на глобальному ринку.

По-третє, важливо розуміти ринок США. Потрібно дослідити, які технології та навички актуальні, що американські компанії вимагають від кандидатів та що у тренді.

Не обійтись і без нетворкінгу. Не можна просто чекати, коли про тебе згадають і запропонують проєкт. Потрібно бути ініціативним, приймати участь у мітапах, професійних спільнотах та відвідувати конференції.

І на останок, це мати впевненість у собі. Українські айтішники часто недооцінюють свої навички, хоча по скілам вони входять в топ світових спеціалістів.

Шлях Мікаєла Мелконяна є доказом того, що українські IT-спеціалісти можуть досягати міжнародного успіху. Його досвід доводить, що навіть у найскладніших умовах можливо не лише адаптуватися, а й підкорювати нові технологічні вершини.

Автор: Алина Романенко

Последние новости