Де пройти швидкий тест на антиген коронавірусу SARS-CoV-2?
Впродовж осені кількість хворих на COVID-19 в Україні зростала.
. Тож уряд змушений був вдатися до посилення карантинних заходів. З 21 жовтня громадяни, які досягли 18-річного віку, мають право подорожувати територією держави в громадському транспорті міжобласного сполучення лише за наявності:
●довідки про повний курс вакцинації;
●негативного результату ПЛР або швидкого аналізу на антиген (дійсний 72 години).
Відвідувати громадські заклади – кафе й ресторани, магазини, розважальні центри, бібліотеки тощо – можна також тим, у кого є один із цих документів. Тож якщо ви ще не мали нагоди вакцинуватись, але найближчим часом плануєте подорож, запишіться на експрес тест у Києві . Його мешканці, а також жителі Вінниці й Хмельницького мають можливість пройти високоточну діагностику в сучасній лабораторії «Меділабс».
Що таке антиген?
Так називають органічні речовини з ознаками генетичної відмінності, котрі, потрапляючи в організм, викликають захисну реакцію. Імунна система ідентифікує антигени як чужорідні структури й для боротьби з ними починає синтезувати антитіла.
Як «працює» швидкий тест на ковід?
Дослідження виконується методом хроматографічного імуноаналізу. Воно дозволяє виявляти антигени коронавірусу в зразках, взятих із ротоглотки чи носоглотки пацієнта. Відповідь зчитується вже через 15-30 хвилин після забору мазка (час залежить від різновиду тестової системи).
Аналіз спрацьовує найкраще від 1-го по 7-й день після появи перших ознак захворювання. Це гостра фаза ковіду. Саме тоді вірус розмножується максимально швидко, а концентрація його антигенів сягає піку.
Через тиждень інфекція починає відступати. SARS-CoV-2 гине, кількість антигенів зменшується і може досягти того рівня, на якому експрес-тест на коронавірус уже нездатний буде їх розпізнати. Здавши аналіз у другій фазі захворювання, ви ризикуєте отримати помилкову відповідь.
Який результат забезпечує дослідження?
Ця методика дозволяє дізнатися, є чи ні коронавірус в організмі людини. Але вона не показує, яка саме концентрація антигенів міститься в біоматеріалі. Тому відповідь буде або позитивною, або негативною.
У чому плюси експрес-діагностики?
До переваг аналізу належать:
●швидкий результат;
●можливість обстежити велику кількість людей за короткий час;
●здатність виявляти інфікованих осіб, у яких ковід протікає безсимптомно.
Тест на антиген має 100-відсоткову специфічність. Сучасні діагностичні системи забезпечують результат із точністю понад 80%.
Чи потрібна підготовка до обстеження?
Якщо у вас тестування заплановане заздалегідь, підготуйтесь до нього, аби знизити ризик похибки. Перед візитом до лабораторії:
- Протягом доби не вживайте алкоголю.
- За 12 годин припиніть лікування будь-якими препаратами для носової порожнини, горла.
- Упродовж 4 годин не куріть.
- Протягом 2 годин нічого не їжте й не пийте (окрім чистої води у випадку сильного відчуття спраги).
Зранку в день обстеження не чистьте зуби, не користуйтесь ополіскувачем для ротової порожнини, не жуйте гумку.
Як зареєструватись на процедуру?
Записатись можна онлайн або за телефоном. На сайті лабораторії «Меділабс» ви зможете ознайомитись із цінами на дослідження. Заклад не практикує прихованих платежів.
Тут можна офіційно припинити режим самоізоляції в «Дій вдома».
Якщо ви збираєтесь до держави, яка вимагає від іноземців довідку про негативний експрес-тест, у «Меділабс» вам видадуть потрібний документ з QR-кодом та перекладом англійською.