28 декабря 2023, 16:36

Українці стали на 14% активніше купувати товари на AliExpress в порівнянні з минулим роком

Китайський маркетплейс AliExpress залишається одним з найпопулярніших в Україні закордонних сайтів для купівлі різноманітних товарів — від чохлів для телефонів до великої побутової техніки.

Причина криється в доступних цінах та відносно швидкій доставці в Україну — близько 2-3 тижні.

Ще одним мотиватором купувати на цьому маркетплейсі стали різноманітні знижки та акції. Промокод Аліекспрес в залежності від магазину активує знижки до 50-70% чи навіть більше. Тому навіть попри тривалу доставку для українців подібні покупки є дійсно вигідними. Публікуються такі безкоштовні купони на Deshevshe, а також безпосередньо на сайті AliExpress.

Тенденції минулих років демонструють постійне зростання попиту на товари з AliExpress. Серйозна просадка була лише у 2022 році через початок повномасштабної війни в Україні. Декілька місяців поспіль після 24 лютого доставка в Україну взагалі не відбувалася, а пізніше стала доступна лише в деяких регіонах. Зараз ситуація дещо стабілізувалася й замовлення можна зробити у більшості регіонів країни. Завдяки цьому впродовж року кількість замовлень на AliExpress зросла на 14%.

Середній чек замовлення українців на китайському маркетплейсі для різних категорій товарів відрізняється:

  • Електроніка — 1587 грн.
  • Одяг та взуття — 671 грн.
  • Дитячі товари — 552 грн.
  • Хобі, відпочинок і спорт — 814 грн.
  • Товари для дому і саду — 754 грн.

В Deshevshe наголошують, що на зростання попиту товарів з AliExpress вплинула і зміна курсів валют. Здорожчання євро та долара спровокувало суттєве подорожчання товарів у гривні. При цьому зростання ціни саме в українських магазинах відчувається сильніше, ніж на AliExpress. Умовно кажучи, ціна зросла в середньому на 25-30%. Різниця особливо відчутна саме при купівлі дорогих товарів, але доволі незначна при замовленні відносно дешевої продукції.

Українці переважно не замовляють на AliExpress дорогі товари, віддаючи в таких випадках перевагу саме вітчизняним магазинам, щоб мати гарантію та сервіс «на місці». Смартфони, планшети, комп’ютери, телевізори та іншу техніку наші земляки все ще здебільшого купують саме в Україні. Особливо в період акцій та розпродажів, коли ціна відчутно нижча.

В Deshevshe також нагадали, що в Україні не накладаються митні платежі на товари з-за кордону, якщо їхня вартість не перевищує 150 євро. Якщо ж сума більша, то нараховується 10% митного збору на суму, що перевищує 150 євро. Для замовлень з AliExpress це правило також діє. Щоправда, як зазначили експерти, продавці AliExpress часто занижують ціну товару в декларації, щоб покупець не сплачував мито. Це не зовсім легальна практика, проте технічно вона не є прямим порушенням законодавства.

Онлайн-сервіс Deshevshe публікує найвигідніші промокоди та бонусні пропозиції від вітчизняних та іноземних магазинів, туристичних та кредитних агентств, а також низки інших організацій.

Последние новости