Серцево-судинні захворювання: що спричиняє та як вберегтись
Робота серця є ключовою для нашого організму.
Цей орган забезпечує безперервне постачання крові до всіх органів, тканин та клітин. Разом з нею постачаються кисень та поживні речовини. Важливість серця та його здоровʼя простежується навіть у тому, що серцево-судинні захворювання — найпоширеніша причина передчасної смертності. Про те, як їм запобігти, розпізнати початкові симптоми та обрати дієві препарати від серцево-судинних захворювань — розповімо далі.
Для початку, серцево-судинні захворювання — це група захворювань, які повʼязані зі збоями в належній роботі серця та кровоносних судин. До найпоширеніших серцево-судинних захворювань зараховують ішемічну хворобу серця, серцеву недостатність, атеросклероз, аритмію, варикоз, тромбоз, гіпертензію, міокардит та ін.
Причини серцево-судинних захворювань поділяються на індивідуальні, модифіковані та немодифіковані (середовищні). До них належать:
- -нездорове харчування (зокрема, надмірне споживання жирів),
- -відсутність або недостатність фізичної активності,
- -значний обсяг поганого холестерину,
- -зайва вага (ожиріння),
- -тютюнопаління та зловживання спиртним,
- -постійний стрес,
- -високий артеріальний тиск,
- -надмірний вміст глюкози в крові (діабет),
- -генетична спадковість,
- -агресивне середовище (зокрема, забруднене повітря) тощо.
Чому серцево-судинні захворювання називають хворобами способу життя? Тому що здебільшого причинами їх виникнення є ті, що повʼязані зі стилем життя та звичками людини. Більшість факторів ризику, включно з тютюнопалінням, недостатньою фізичною активністю та зайвою вагою — це наслідок недбайливого ставлення до власного здоровʼя.
Всі перераховані причини серцево-судинних захворювань змушують серце та судини працювати понаднормово. Це призводить до передчасного зношування серцево-судинної системи, внаслідок чого відбуваються збої в їхній роботі. Тепер ви знаєте, як виникають серцево-судинні захворювання. Чого ви точно не знаєте, то це те, що за посиланням доставка ліків вінниця можна в короткі терміни отримати потрібні ліки.
Симптоми серцево-судинних захворювань
Серцево-судинні захворювання можуть мати катастрофічні наслідки для здоровʼя. Важливо своєчасно виявити їх початкові симптоми, щоб якнайшвидше звернутись до лікаря та почати лікування. Найпоширеніші симптоми серцево-судинні захворювань такі:
- -біль у грудній клітці,
- -відчуття задишки (навіть без фізичних навантажень),
- -швидка втомлюваність,
- -нестабільний серцевий ритм,
- -запаморочення (аж до втрати свідомості),
- -погіршення зору,
- -складність мовлення,
- -печіння та набряки на ногах,
- -стрибки артеріального тиску,
- -підвищене потовиділення,
- -біль та дискомфорт у спині, лікті, щелепі, плечі та руках,
- -втрата апетиту,
- -нудота та блювання.
Симптоми серцево-судинних захворювань варіюються в залежності від певного захворювання. Слід негайно звертатися до лікаря при наявності хоча б одного з них.
Лікування серцево-судинних захворювань
Лікування таких хвороб має комплексний характер. Ліки будуть ефективними лише за умови, що пацієнт змінить спосіб життя та дотримуватиметься дієти. Це допоможе як запобігти серцево-судинним захворюванням, так і вилікувати наявні.
Щодо ліків, які зазвичай застосовуються при таких хворобах, то передусім варто відзначити антигіпертензивні препарати. Їхня місія — знижувати артеріальний тиск і контролювати його на належному рівні. Також з їх допомогою зменшується навантаження на серце та поліпшується його функція. Статини спрямовані на зниження рівня холестерину в крові. Внаслідок їхньої дії знижується ризик атеросклерозу, а з ним — інфаркту та інсульту. Цьому також запобігають антиагреганти, які заважають утворенню тромбів у крові. Поза тим, використовуються й заспокійливі та знеболювальні ліки, які усувають симптоми.
Істотно, що ліки від ССЗ призначаються винятково лікарем, а вживання відбувається під його поглядом. Позаяк лише він може підібрати ефективні засоби проти конкретного захворювання, які не будуть конфліктувати з особливостями організму та не матимуть суттєвих протипоказань.
Профілактика
Запобігти серцево-судинним захворюванням можна, дотримуючись таких умов:
1. Вживайте здорове харчування. Виключіть із раціону сіль, цукор, жири, трансжири та прості вуглеводи. Їх потрібно замінити на білок, який міститься в бобових, рибі, яйцях, морепродуктах тощо.
2. Ігноруйте спиртне та цигарки.
3. Підтримуйте фізичну активність.
4. Регулярно стежте за артеріальним тиском та рівнем холестерину в крові.
5. Уникайте стресу та психічних навантажень.
6. Дослухайтесь до порад лікаря та регулярно проходьте обстеження.
На здоровʼя!
Последние новости
"Взвод перестал существовать при первой же атаке", — Z-военкор загрустил от масштаба потерь ВС РФ
21:46У Трампа признали, что Путин не собирается прекращать войну: "По-прежнему привержен своим целям"
20:05Как украинцам оформить пенсию по потере кормильца: права и условия для супругов и членов семьи
19:29Еще один российский актер оскароносного фильма "Анора" Марк Эйдельштейн попал в базу "Миротворец"
18:30