Перелік готовності до школи: середня школа
Це питання хвилює абсолютно всіх батьків.
Початок середньої школи – важливий етап у житті кожного школяра. Здається, що все лишається так само, як і в молодшій школі, але це далеко не так, і дитину треба підготувати до цього. Стосується це як загальних змін у шкільному житті, так і рівня освіти. Досить поширеною є проблема низького рівня читання, через що у середній школі може виникати багато труднощів. Якщо відчуваєте, що дитині потрібна якісна підготовка до школи, можна звернутись до репетиторів, які займаються саме підготовкою дітей до школи – як першачків, так і більш дорослих. А про інші нюанси підготовки ознайомимо нижче.
До чого треба готуватись у середній школі?
Готуватись мають як діти, так і дорослі. Важливо поговорити з дитиною, пояснити, як зміниться навчання у школі.
Збільшиться кількість вчителів
У молодшій школі майже всі предмети викладає одна вчителька, що досить комфортно для маленьких дітей. Перехід у середню школу – перший крок у доросле життя, де треба вміти спілкуватись як з однокласниками, так і з вчителями, яких стане набагато більше. На кожен предмет буде свій викладач, тож дітям доведеться звикнути до особливостей у навчанні кожного з них.
Вміння швидко читати, писати, рахувати тощо
Основне, чому навчають у початковій школі – це читання та проста математика. Це базові вміння, без яких неможливо продовжувати подальшу освіту. Саме тому вже в середній школі від учнів вимагатимуть швидко рахувати, вміти працювати з текстом (читати, переказувати) та багато писати (вести конспекти). Якщо малеча має низький рівень читання, чи проблеми з математикою або письмом – варто звернути на це увагу та виправити максимально швидко.
Темп навчання
У початковій школі діти мали комфортні умови, де класний керівник був зацікавлений, аби всі краще зрозуміли матеріал. В середній школі не буде індивідуального підходу – необхідно встигати за колективом. Саме тому вміння швидко читати, писати та рахувати стануть настільки важливими на цьому етапі.
До того ж треба звикнути, що учню потрібно буде самому звертатись до вчителя за допомогою, якщо він не зрозумів щось, або матиме потребу у виправленні оцінки. Таке спілкування з учителями точно стане чимось незрозумілим на самому початку, але чим швидше дитина звикне – тим краще для неї.
Проблемою може стати виконання домашнього завдання. У молодшій школі діти звикли, що батьки чи вчителі на групі подовженого дня контролюють, чи зробили вони те, що задали додому. У середній школі треба привчатись до самостійності – вже не буде групи подовженого дня, та і батьки не можуть постійно тримати все під контролем.
Комплекси, проблеми із самооцінкою та в спілкуванні
Початок середньої школи припадає на етап у житті, де в дітей починається статеве дозрівання. Це призводить до проблем із самооцінкою та різними комплексами – низький зріст, зайва вага та навіть колір волосся. Це може впливати на успішність – засмучений учень гірше сприймає нову інформацію (якщо взагалі сприймає).
Часом додати комплексів можуть і нові вчителі, які можуть зробити досить різке зауваження. І звісно ж, спілкування з однолітками. Діти полюбляють дражнитись, тож до цього теж треба підготувати, навчити, як правильно поводитись у тій чи іншій ситуації. Окремо відзначимо дітей, яких переводять у нову школу – їм ще складніше, оскільки потрібно знайомитись з новим колективом, який може і не прийняти, що зробить навчання нестерпним.
Підготовка до школи: у скільки це обійдеться?
Це питання хвилює абсолютно всіх батьків. В першу чергу, це стосується шкільної форми, канцелярії (зошити, пенал з ручками, лінійкою тощо, набори для малювання та праці, щоденник), портфель, спортивна форма тощо. Це і справді недешеве задоволення – за підрахунками онлайн-платформи OLX, середня сума, яку треба викласти, аби зібрати школяра до школи, у 2023 році становила 4100 грн.
Найдорожчою є шкільна форма – ледь не половина усіх витрат (від 1930 грн для дівчинки до 1830 грн для хлопчика). Сюди входять піджак, брюки, спідничка, гольфик, сорочка чи блузка та взуття. Дешевше вийде форма для фізкультури: спортивний костюм, футболку, шорти, кросівку та торбинку для взуття можна придбати в межах 900 грн.
Рюкзак із ортопедичною спинкою можна знайти в межах 400-450 грн. Набір для малювання (альбом, фарби (гуаш чи акварель), пензлики, палітра та стакан) та для праці (ножиці, клей, картон, пластилін та папір) обійдуться в 100 та 130 грн відповідно. П’ять зошитів у клітинку чи в лінію можна придбати за ціну до 100 грн, а щоденник – від 25 грн. Пенал на кілька відділень коштуватиме від 125 грн.
Проте, це лише інструменти для навчання. Підготувати до школи можна і з репетитором – це за умови, якщо дитина відчуває проблеми в навчанні та відстає від однокласників. Звісно, не буде зайвою підготовка, якщо в учня все в порядку з навчанням – все одно можуть траплятись незрозумілі речі, які краще опрацювати з репетитором.
У цьому вам допоможе BUKI School, який підготував акцію «Літній бонус», аби допомогти вашій дитині з навчанням і у не навчальний період. Все що потрібно – скористатись промокодом "BUKISummer24" або "BUKISummer07" при покупці пакету від 8 уроків. Так ви можете отримати ще 2 уроки безкоштовно. Акція діє з 1 по 30 липня 2024 року.
В середньому вартість одного заняття з «Підготовки до школи» коштує 350 грн/год. Все залежить від репетитора, якого ви виберете – можна знайти викладача з конкретного предмету (математика, українська мова, історія України тощо), аби підготувати дитину саме в проблемній сфері.
Загалом, батькам варто пам’ятати, що навчання дитини – це і їхня турбота, особливо у молодшій чи на початку середньої школи. Малечі необхідна увага та підтримка, коли вони переходять у вже більш самостійне життя. Особливо у нинішні часи підтримка для дитини дуже важлива – війна спричиняє ще більше стресу, який зачіпає кожного.
Последние новости
Наки спрогнозировал момент, когда у российских оккупантов посыплется оборона: "Проблема будет..."
"Он регулярно общается с русскими", - у Трампа заинтересовались "рождественским перемирием" Орбана
20:03