Колекційні 10 гривень: популярна монета в нумізматів
Для виготовлення використовуються дорогоцінні метали — золото та срібло.
Національний банк України випускає колекційні монети з 1995 року. Першим став екземпляр, присвячений 50-річчю перемоги. Одна з найпопулярніших монет у нумізматів — колекційні 10 гривень, що мають незвичне оформлення. Вироби різних років широко представлені в каталозі інтернет-магазину «Монітекс».
Особливості колекційних 10 гривень
Монета карбується доволі давно: існують десятки варіацій. Аверс та реверс прикрашають:
- -відомі особистості;
- -міста-герої України;
- -тварини, занесені до Червоної книги;
- -види спорту;
- -літаки України;
- -собори України.
Монети випускаються цілими колекціями. Наприклад, є серії монет із соборами, святами, знаками зодіаку, літаками тощо. До колекційних виробів додаються сертифікати, що свідчить про їхню оригінальність. Такі предмети колекціонування випускаються обмеженими тиражами — кілька тисяч штук. Це пояснює їхню популярність серед нумізматів.
Скільки можуть коштувати колекційні 10 гривень
Нумізматів-початківців часто цікавить, скільки буде коштувати такий колекційний предмет. Звісно, його вартість набагато вища за номінал. Найбільш доступними є 10-гривневі монети, присвячені олімпійським видам спорту. Їх оцінюють у суму від 2500 гривень. Але навіть серед цієї серії є вироби, вартість яких доходить до 4–5 тисяч.
Серед колекційних українських монет є і справжні рекордсмени. 10 гривень Архістратиг Михаїл оцінюється в 70 тисяч гривень. Залежно від року випуску загальний тираж складає від 3 до 10 тис. екземплярів.
Для виготовлення використовуються дорогоцінні метали — золото та срібло. Вага 10 гривень Архістратиг Михаїл складає 15,5 грама чистого золота. Такий предмет не може бути дешевим.
Колекційні монети мають одну цікаву особливість — вони постійно зростають у ціні. Стає дорожчим не тільки саме золото, а й художня та історична цінність. Деякі екземпляри губляться, що додатково підвищує вартість. Тобто колекціонування монет — не просто цікаве захоплення, але й доволі вигідна інвестиція. Рідкісні вироби цінуються завжди.