16 лютого 2024, 20:46

Сергій Сароян: «Спільнота Board – це бізнес-середовище однодумців»

Малий бізнес часто називають кровоносною системою економіки країни.

Малий бізнес часто називають кровоносною системою економіки країни. Порівняння цілком доречне, враховуючи роль та значущість підприємців у будь-якій здоровій економічній системі. Але саме середній та дрібний бізнес сприймає на себе головний удар у разі потужних потрясінь у суспільстві. У такому становищі опинився український бізнес після лютого 2022 року. Всупереч усьому він вистояв, але сьогодні цього вже недостатньо. Економічні закони диктують свої правила, тому що необхідний подальший розвиток. Але як у ситуації, що склалася, можна щось планувати й вибудовувати? Одну з відповідей на це питання підказало саме суспільство, продемонструвавши згуртованість та єднання. Так має бути й у бізнес-середовищі: підприємці мають об'єднатися та діяти разом, щоб спільно протистояти сучасним викликам, поодинці впоратися з проблемами буде важко. Таку думку сьогодні висловлюють багато експертів. Один із них – Сергій Сароян, досвідчений бізнесмен із двадцятирічним стажем.

Що таке Board?

Сергій Сароян – творець та керівник Performance Management – компанії, якаспеціалізуєтьсянаантикризовомууправлінні. Він чудово знає проблеми, з якими сьогодні стикається український бізнес. Крім цього, Сергій є співзасновником української бізнес-спільноти Board, її партнером в Одесі та Празі. Це одна з найбільших підприємницьких спільнот у країні, її учасниками є понад 1700 українських бізнесменів не лише в Україні, а й у всьому світі.

Board – одна з найавторитетніших бізнес-спільнот в Україні. Але що вона може дати українському підприємцю? У чому її ідея? Навколо цих двох питань і будувався наш діалог із бізнесменом.

Формально все досить просто: Board – це спільнота українських підприємців. На думку спадають інші аналогічні об'єднання, але у випадку з Board все по-іншому.

«Спочатку ми просто хотіли зробити спільноту, в рамках якої українські підприємці могли спілкуватися, ділитися досвідом. Я став співзасновником спільноти та її партнером в Одесі. Це досить активне з погляду бізнесу місто. Кожен бізнесмен має свої унікальні знання у своїй сфері, які можуть бути корисні іншим. Суть у тому, що сьогодні ти допоміг порадою, ідеєю комусь у рамках спільноти, завтра допоможуть тобі, – каже Сергій Сароян. – У цій простій ідеї закладено фундаментальну основу нашої бізнес-спільноти: ми допомагаємо один одному. Як ви розумієте, з початком війни бізнес зазнав серйозної кризи. Але згодом ця ситуація загартувала людей, зміцнила зв'язки, у тому числі дала імпульс новому витку розвитку нашої бізнес-спільноти. Сьогодні Board – це досить велика міжнародна спільнота українських бізнесменів», – додає Сергій.

Але не тільки масштаб Board сьогодні відрізняє цю спільноту на тлі решти подібних професійних ком'юніті. Авторитет та лідерство Board у країні визнають і експерти підприємницького середовища. Нещодавно аналітики з Ukrainian Business Award склали рейтинг бізнес-клубів України. З усього видно, що експерти провели значну роботу, проаналізувавши українські підприємницькі спільноти за багатьма параметрами, обравши з них десятку найкращих. І лідирує в цьому списку саме Board.

« Для бізнес-спільноти Board річний оборот компанії та вік учасників не є критерієм відбору , – зазначають у своєму аналізі аналітики Ukrainian Business Award. Для Board важливі самі підприємці, їхнє прагнення до розширення горизонту мислення та відповідність цінностям: чесності, відкритості, довіри, взаємоповаги та взаємодопомоги, win-win партнерству ».

Філософія Board

Будь-яке ком'юніті повноцінно працює лише тоді, коли всі учасники мають однакові погляди. Як таке реалізувати практично, адже всі люди різні? Особливо це стосується підприємницької спільноти, де можуть спілкуватися як представники великого бізнесу, так й індивідуальні підприємці. Як розповідає Сергій Сароян, у спільноти Board є свої негласні правила та принципи:

«На самому початку ми чітко визначили, що до наших лав потрапляють лише ті бізнесмени, які підтримують наші принципи та погляди на розвиток бізнесу. І я говорю не про якісь формальні норми. Це ціла система цінностей: культура сучасного бізнесу, соціальна відповідальність, відкритість та чесність, прозорість бізнесу. Готовність не лише брати, а й давати. Словом, наша спільнота має свою філософію розвитку, що цілком логічно. Ми влаштовуємо багато різних івентів. Це й особисті зустрічі, й онлайн-формат. На деякі зустрічі запрошуються потенційні учасники. Учасники спільноти спілкуються з ними, і зрештою приймають рішення: стане кандидат новим учасником чи ні. Усе дуже демократично».

На цей час ком'юніті налічує понад 1700 учасників. Воно представлене різними підприємцями: від маленьких компаній до великих корпорацій. Але в рамках спільноти всі рівні й кожен робить свій внесок.

«Що потрібно підприємцю, особливо у скрутний момент? – міркує Сергій Сароян. – Допомога? Звичайно! Але не менш важливо потрапити в оточення однодумців, які вислухають, оцінять стан справ, висловлять свою думку та допоможуть слушною порадою. Не виключено, що хтось з учасників спільноти вже вирішував кейс, схожий на ваш, та зможе підказати як діяти. Бізнесмен перестає почуватися самотнім, він більше не віч-на-віч зі своїми труднощами. Адже, крім практичного аспекту, також дуже важливий психологічний».

Подальші перспективи спільноти

Подальший вектор розвитку спільноти Board є цілком очевидним. Це не лише розвиток бізнес-ком'юніті всередині країни, а й за її межами. До речі, слід сказати, що Board спочатку задумувався як міжнародне об'єднання українських бізнесменів. І важливі кроки у цьому напрямі вже приносять свої плоди. Українські підприємці, які працюють за кордоном, дозволили Board налагодити партнерські контакти з європейським бізнесом. Сам Сергій Сароян є партнером спільноти в Празі, і це представництво Board стало першим за кордоном.

Партнерство українського бізнесу з європейським міцнішає, попри складнощі, з якими доводиться стикатися українським бізнесменам. І в цьому свою значущу роль, як майданчика для партнерства, може зіграти саме Board. А перспективи, що відкриваються, можуть вивести український бізнес на абсолютно новий рівень.

Останні новини