Чотири країни на чолі з США та Китаєм пішли "нафтовою війною" проти Росії та СА
Щоб зменшити світові ціни на нафту, уряди США, Китаю, Великобританії, Японії, Південної Кореї та Індії домовилися вивільнити "чорне золото" зі своїх запасів.
Відразу 6 країн дали згоду на початок продажів на світовому ринку нафти понад 55 млн барелів "чорного золота" зі своїх стратегічних запасів. Головна мета – знизити ціну.
На такий крок уряд шести країн пішов відразу після того, як у Росії та Саудівській Аравії проігнорували заклик до збільшення обсягів видобутку "чорного золота", інформує newsru.co.il.
Президент США Джо Байден дав розпорядження вивільнити із запасників 50 млн барелів нафти при тому, що раніше він заборонив її видобуток із сланцю та скасував будівництво нового нафтопроводу з території Канади.
Уряд Індії дав згоду на вивільнення 5 млн барелів нафти. Інші чотири країни поки що не озвучили точну кількість нафти, але експерти кажуть, що йдеться про 45 млн барелів.
Уряди 6 країн зрозуміли, що необхідно на якийсь час забути про геополітичне протистояння на тлі можливої інфляції.
У Росії її дуже незадоволені ситуацією, оскільки у Москві зацікавлені у високій ціні на нафту. Немає приводів для радощів і уряду Саудівської Аравії, який незадоволений тим, що їхні відносини з США так різко охололи. У Ер-Ріяді стверджують, що Джо Байден винен у зростанні ціни на "чорне золото". Більше того, у Європі на тлі коронавірусної інфекції спостерігається уповільнення економічної активності, і на цьому фоні збільшення обсягів видобутку нафти є невиправданим.
Країни ОРЕС заявили, що на тлі вивільнення нафти вони готові на початку 2022 скасувати наказ про збільшення видобутку "чорного золота".
Раніше ми повідомляли, що 17 листопада президент США провів розмову із Сі Цзіньпіном у режимі онлайн. Обидва дійшли висновку, що необхідно зменшити світову ціну на нафту.
Нагадаємо, аналітики впевнені, що падіння ціни на нафту сталося не лише через домовленість між Байденом і Цзіньпіном, а й на тлі нового спалаху коронавірусної інфекції в ЄС.