Уся надія тільки на Захід: в Україні озвучили ситуацію з фінансами й економічною кризою – ЗМІ
Якщо Захід Україні не допоможе, то грошей вистачить тільки на один квартал.
Погіршення ситуації у країні відчують усі українці. Якщо допомога так і не прибуде, то у країні почнеться економічна криза.
Держслужбовці можуть залишитися не тільки без зарплати, а й втратити місце роботи, інформують журналісти The New York Times, які поспілкувалися з українськими чиновниками.
Ще глибше у злидні зануряться пенсіонери, які й так ледве зводять кінці з кінцями. Закриють свої двері для відвідувачів музеї та театри.
Працюватимуть магазини, ресторани та заводи, але які знаходяться далеко від лінії фронту.
Україна відчуває не тільки снарядний, а й економічний "голод". Саме економічна криза може підірвати здатність України нормально вести війну проти Росії.
Керівниця програми Chatham House Орися Луцевич підкреслила, що "війни виграє саме економіка". У листопаді 2023 року Червоний Хрест провів соцопитування, згідно з яким 42% українців заявили, що їхніх доходів недостатньо, щоб нормально жити.
Україна мала отримати допомогу з боку Заходу, щоб забезпечити 25% свого бюджету. Однак і тут, як у ситуації з військовою допомогою, питання застопорилося.
Сьогодні, 1 лютого, у Брюсселі відбудеться черговий саміт щодо виділення Україні 50 млрд євро. Вся справа тільки в Угорщині, яка блокує цю саму допомогу. Не вдається й адміністрації президента США провести допомогу через Конгрес.
Глава Мінфіну України Марченко заявив, що домогтися макроекономічної стабільності у країні непросто.
Держава готова скоротити допомогу та вимушеним переселенцям. 30-річна мати-одиначка із Запоріжжя, яка виїхала з Оріхового, заявила, що отримує зарплату у розмірі 210 доларів на місяць і ще 135 доларів від держави як переселенка. Якщо у неї відберуть соцдопомогу, то вона не знає, як існуватиме.
Міністр реінтеграції України Верещук підтвердила, що буде скорочено виплати переселенцям через зниження держдоходів.
Україна покладається на іноземну допомогу, а Захід уже не поспішає виділяти її через острах корупції.
За допомогою фінансів Заходу Київ виплачує зарплати вчителям, а також пенсії та медобслуговування для українців.
За словами Марченка, грошей без допомоги Заходу вистачить тільки до кінця першого кварталу.
Ексміністр економіки Милованов заявив, що Київ не заповнює вакансії у держсекторі та призупинив фінансування вищої освіти.
Підтримка МВФ під час війни залежить від того, чи продовжать США підтримувати уряд України.
Центральний банк України вже швидко використовує резерви, щоб підтримати вартість національної валюти на тлі хвилювань ринку з приводу затримки допомоги. За перші чотири тижні року банк витратив 2,4 млрд доларів.
"Єдиний спосіб зберегти макроекономічну стабільність - це підтримка з боку США", - сказав Марченко.
Хоч би які маневри підтримували платоспроможність уряду у короткостроковій перспективі, Україна неминуче покладатиметься на іноземну допомогу, доки триває війна, каже Сергій Фурса, заступник директора інвестиційної компанії Dragon Capital у Києві. Якщо допомога припиниться, настане фінансова криза, сказав він.
Раніше ми повідомляли, що сенатори-республіканці закликають Конгрес розглянути допомогу Україні без вирішення питання про держкордон.
Тим часом Орбан боїться членства України в ЄС через можливий вплив на Союз США.