Євросоюз затвердив 13-й пакет санкцій проти РФ до річниці вторгнення в Україну – ЗМІ
Пакет додає близько 200 імен до списку осіб, які підпадають під санкції, яким заборонено в'їзд до ЄС, фізичним особам і компаніям загрожує заморожування активів.
Країни-члени Європейського союзу домовилися у середу про 13-й раунд санкцій проти Росії, які мають набути чинності до річниці дворічного терміну повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Інформаційне агентство Reuters зазначає, що до нового пакету увійдуть близько 200 юридичних і фізичних осіб, але не буде нових секторальних заходів. Нові обмеження будуть офіційно затверджені до 24 лютого 2024 року.
За словами журналістів видання Politico, ЄС стикається зі збільшуваною критикою у зв'язку з тим, що вже чинні санкції не можуть зупинити здатність президента Володимира Путіна вести агресивну війну.
Проте президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала угоду, заявивши у повідомленні у Twitter: "Ми повинні продовжувати руйнувати військову машину Путіна".
Пакет додає близько 200 імен до списку осіб, які підпадають під санкції, яким заборонено в'їзд до ЄС, тоді як фізичним особам, так і компаніям загрожує заморожування їхніх активів.
Постанову, відому під номером 269/2014, також продовжено ще на шість місяців. Режим санкцій, згідно з процедурою, має бути проголосований двічі на рік. Термін дії закону мав закінчитися до 15 березня, але посли ЄС погодилися продовжити його вже зараз.
Крім того, цілу низку нових організацій було нещодавно внесено до списку закону, який забороняє їм імпортувати певні товари з Європи. До цього списку вперше додано компанії з материкового Китаю, тоді як до останнього часу до списку входили тільки компанії з Гонконгу, Узбекистану й Ірану, так званий Додаток IV.
Незважаючи на те що бельгійське головування у Раді назвало 13-й пакет "одним із найбільш широко схвалених", блок вважав за краще залишити цей пакет досить простим і не став наполягати на більш жорстких санкціях, наприклад, щодо імпорту металів, де згоди поки що не досягнуто.
Офіційна письмова процедура перетворить угоду на закон 24 лютого, заявив президент Бельгії.
Тим часом шейхи ОАЕ у терміновому порядку перекрили шлях для "тіньового флоту" Путіна.