Живуть за рахунок брежнєвських свердловин: у РФ дуже сумна картина з нафтою та газом
У Росії виснажуються великі родовища нафти.
Поки що у РФ не можуть знайти нові родовища нафти та доводиться видобувати там, де вона вже є, проте поклади ці не безмежні.
За підсумками 2023 року на держбаланс було поставлено всього 43 нових родовища нафти та газу, інформує канал "Україна 365" із посиланням на дані з Роснадр.
Порівняно з 2022 роком, родовища зросли на 9 одиниць. Однак є велике "але": тільки одне родовище газу вважається великим, а всі інші - дрібні. Йдеться про шельф ім. Маганова у Каспійському морі.
Якщо говорити про нафту, то тут було знайдено поклади з видобутком у 43 млн тонн "чорного золота". Однак якщо перекласти нормальною мовою, то стільки на місяць зазвичай російські нафтовики й видобувають.
Найцікавіше, що такі результати фіксуються з року у рік, а за останні п'ять років у РФ знайшли тільки одне велике нафтове родовище на шельфі Баренцового моря (Мадачазьке родовище).
Понад 90% нових знахідок - це дрібні та дуже дрібні родовища.
Майже всі знайдені запаси - у роботі, крім 3%. Нафтовикам доводиться все глибше та глибше бурити старі свердловини, які були відкриті ще за часів існування СРСР і Брежнєва.
Раніше ми повідомляли, що 12 квітня безпілотник завдав удару по будівлі "Газпрому" у Бєлгороді.
Нагадаємо, у РФ заявили про диверсії на нафтових вишках у Чорному морі: нібито до них руку доклав Лондон.