27 квітня 2024, 20:14

Банки Китаю проміняли дружбу з Росією на лояльність США

Загроза вторинних санкцій США змушує китайські банки ретельно перевіряти платежі від російських компаній.

Тиск Сполучених Штатів на Китай у питанні його співпраці з Росією, у тому числі візит до КНР глави Держдепу Ентоні Блінкена, схоже, має свої результати. Китайські банки продовжують затримувати та повертати зовнішньоторговельні платежі російських компаній, побоюючись потрапляння у вторинні санкції з боку США.

Нині банки Піднебесної обробляють транзакції російських фірм у ручному режимі, ретельно перевіряючи, чи пов'язані вони з підсанкціонними товарами. Більше того, фінансові організації запитують транспортні документи й у разі встановлення знаходження російського залізничного перевізника у списках санкцій повертають платіж.

Через збільшувані проблеми російські компанії змушені звертатися до посередників у третіх країнах, через яких зараз проходить половина транзакцій, пише Reuters.

Налякані загрозою фінансові установи Піднебесної обмежують свої відносини з російськими фірмами, які, у свою чергу, поспішають відкрити рахунки в єдиній філії російського банку у Китаї - "ВТБ", проте через величезний попит черга розтягнулася на кілька місяців.

Джерела, у тому числі торгові консультанти, банкіри, імпортери й експортери, які побажали залишитися анонімними, щоб поділитися конфіденційною інформацією, повідомили, що затримки транзакцій змушують російські компанії звертатися до послуг посередників у третіх країнах, незважаючи на ризики, пов'язані з цим.

Такими посередниками виступають юрособи з Гонконгу, Киргизстану, Казахстану, ОАЕ.

При цьому більші російські компанії, багато з яких перебувають у списках санкцій, налагодили цю схему ще рік тому.

У той самий час використання посередників має проблеми. Так, вони можуть стягувати комісію у кілька тисяч доларів за один платіж. Крім цього, не можна виключати ризик конфіскації товарів у разі участі третіх країн. Джерело агентства розповіло про конфісковану велику партію серверів, що перевозилася з КНР до РФ через Казахстан, оскільки ця продукція знаходиться у списку санкцій США.Тим часом один російський імпортер повідомив, що у нього зникла певна сума юанів, яку він намагався відправити до КНР протягом місяця.

Нагадаємо, днями повідомлялося, що Китай через загрозу вторинних санкцій з боку США різко обвалив постачання обладнання до Росії. У березні цього року експорт машин, компонентів й обладнання впав на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав з візитом Китай і заявив після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном про готовність Вашингтону до рішучих заходів, якщо Пекін продовжуватиме постачати до РФ товари подвійного призначення, які використовуються Кремлем у військовій промисловості.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини