13 травня 2024, 09:55

В Україні змінилися ціни на послуги ЖКГ: за що доведеться платити дорожче

В Україні зафіксовано значне підвищення комунальних тарифів, згідно з даними Держстату, у період із квітня 2023 року до квітня 2024 року вони зросли у середньому на 12,9%.

В Україні змінилися ціни на послуги ЖКГ: за що доведеться платити дорожче

В Україні зафіксовано значне підвищення комунальних тарифів. Згідно з даними Держстату, у період з квітня 2023 року по квітень 2024 року ціни на комунальні тарифи зросли у середньому на 12,9%. Особливо в Україні зросла вартість електроенергії, на 69,7%. Про це повідомляє Today.uа.

З 1 червня 2023 року вартість кіловат-години для домогосподарств становить 2,64 грн, тоді як раніше тариф коливався від 1,44 грн до 1,68 грн залежно від обсягу споживання (до 250 кВт-год і більше).

Також відзначається зростання вартості інших ЖКГ-послуг: ремонт й утримання житла подорожчали на 3,2%, керування багатоквартирними будинками - на 5,1%, а вивезення сміття - на 1,6%.

Незважаючи на те що уряд запровадив мораторій на підвищення тарифів на деякі послуги, як-от водопостачання, водовідведення, газ, опалення та гаряча вода, вартість електроенергії продовжує зростати.

Розглянемо середньостатистичну сім'ю з трьох осіб, яка споживає близько 300 кВт-год електроенергії на місяць. За поточного тарифу у 2,64 грн за кВт-год місячна оплата становить приблизно 800 грн. Однак якщо тарифи зростуть до 3,5 грн за кВт-год, щомісячний платіж підніметься до 1000 грн.

У разі подальшого підвищення тарифу до 4 грн за кВт-год необхідно буде платити вже 1200 грн на місяць. Це являє собою значне збільшення витрат, яке може чинити тиск на бюджети багатьох українців. Деякі постачальники хочуть підняти ціну до 8 грн/кВт-год.

Передбачається, що підвищення тарифу може відбутися у кілька етапів. Це дасть змогу споживачам поступово адаптуватися до змін.

Важливо зазначити, що підвищення тарифів на електроенергію безпосередньо пов'язане з ракетними обстрілами РФ, метою яких була енергетична інфраструктура.

Ці заходи є частиною ширших економічних реформ, спрямованих на стабілізацію фінансової системи країни в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, керівник Держенергонагляду впевнений, що Україна не зможе відновити об'єкти енергосистеми без залучення внутрішніх резервів.

Раніше повідомлялося, що у РФ ЖКГ-боржників відправлять на фронт, уже готують списки для військкоматів.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини