14 травня 2024, 15:46

Путін їде з візитом до Пекіну: там на нього вже чекають погані новини – ЗМІ

Китайський експорт у Росію різко скоротився за два останні місяці, однак залежність Китаю від Заходу не віщує для Путіна нічого хорошого, крім декларацій про "безмежну дружбу".

Путін їде з візитом до Пекіну: там на нього вже чекають погані новини – ЗМІ

Після так званих "виборів" президента Путін їде з візитом до Пекіну на 42-гу зустріч із Сі Цзіньпіном. Однак очікується, що, крім висловлювань на словах дружби, Путін не отримає від друга Сі багато конкретних дій.

"Два друга грають у різні ігри", - пишуть журналісти італійського видання Corriere della Sera.

Сі, як і властиво китайському менталітету, ставить перед собою довгострокові цілі та грає в уповільненому темпі, щоб потягнути час. Поки його промисловість працює над технологічною самодостатністю, він не може дати США підставу для подальшого посилення торгівлі у високотехнологічному секторі. Оголошені Білим домом тарифи на китайські електромобілі свідчать про рішучість США грати у жорстку гру.

І хоча очевидно, що обсяг китайсько-російської торгівлі зріс і сягнув 240 мільярдів доларів, у Пекіні вміють рахувати - китайський експорт до США становить 427 мільярдів, а до Євросоюзу - 550 мільярдів. До завершення нової "технологічної революції", запланованої комуністичним Політбюро, китайці не зможуть обійтися без експорту товарів на Захід.

Дані за останні кілька місяців свідчать, що китайці стали обережнішими у торгівлі з Росією - їхній експорт скоротився на 15% у березні та на 13,5% у квітні, як порівняти з тим самим періодом 2023 року. Ознака того, що попередження Білого дому подіяли, тож очікується, що, окрім виразів дружби, Путін не отримає від товариша Сі багато конкретних дій.

Китайський лідер уже зіграв роль у європейській місії минулого тижня, коли заїхав у Белград і Будапешт, пообіцявши промислові інвестиції двом урядам, які, як відомо, симпатизують Росії.

Однак із Пекіну Путін має повернутися не з порожніми руками - все ще точаться розмови про остаточне підписання проєкту "Сила Сибіру 2", який має принести Китаю більше російського газу. Поки що далі розмов проект так і не просунувся.

Нагадаємо, експорт товарів з Китаю до Росії продовжує падати двозначними темпами.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини