22 травня 2024, 14:43

Стала відома країна ЄС, де українські біженці суттєво поповнили скарбницю

Кількість українців, які знайшли роботу або відкрили власну справу у Чехії, зростає, що позитивно позначається на економічному добробуті дружньої Україні країни.

Кількість українців, які знайшли роботу або відкрили власну справу у Чехії, зростає, що позитивно позначається на економічному добробуті дружньої Україні країни. У першому кварталі 2024 року вони внесли до бюджету держави на 2,9 мільярда крон більше, ніж отримали у вигляді соціальних виплат й інших видів допомоги.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала особливо підкреслив внесок українських біженців в економіку країни. Він прокоментував дані Міністерства праці та соціального захисту, які засвідчують, що українські біженці, які проживають у Чехії, зробили значний фінансовий внесок у державну скарбницю у першому кварталі 2024-го. Глава уряду також дорікнув опозиції, яка ігнорує факти, вважаючи за краще спиратися на свої забобони.

Петр Фіала додав, що українські біженці успішно інтегрувалися у чеське суспільство, мають ключові робочі місця та сприяють збільшенню багатства держави.


Важливо зазначити, що аналітик Міністерства праці та соціальних справ Чехії Магдалена Клімешова вважає, що можна очікувати подальшого збільшення доходів від українських мігрантів і зниження витрат на їхню підтримку.

Магдалена Клімешова навела статистику: 2022 року Чехія витратила на допомогу біженцям 25 мільярдів крон, водночас доходи від них становили 12,6 мільярда крон. У 2023 році витрати та доходи практично зрівнялися: 21,6 мільярда крон проти 21 мільярда крон, відповідно, а у поточному році доходи перевищили витрати.

За повідомленням Магдалени Климешової, основним джерелом фінансового прибутку держави є внески на соціальне страхування та медичне забезпечення, а також податок на додану вартість і акцизи. Вона зазначила, що за останній квартал зростання доходів було особливо помітним.

За останніми офіційними даними, у Чехії проживає близько 350 тисяч українців з візами тимчасового захисту, з яких близько третини (118 тисяч) працевлаштовані або здійснюють підприємницьку діяльність. Більшість із них (90%) працюють за традиційними трудовими договорами, що забезпечує державі податкові та соціальні надходження.

Зростання доходів від біженців супроводжується зниженням державних витрат на їхню підтримку. За словами Климешової, дедалі більше біженців переселяються з тимчасового житла у приватні апартаменти, оплачуючи проживання самостійно. Державна допомога тепер цілеспрямовано досягає найбільш вразливих верств біженців.

Раніше стало відомо, про дослідження Міжнародної організації з міграції про настрої більшості українських біженців у Європі.

Також повідомлялося, що працевлаштовані у Чехії українські біженці поповнили казну держави майже на ту саму суму, яку влада виплатила їм за два роки повномасштабної війни.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини