Важкий удар по тіньовому флоту Путіна: ЗМІ дізналися про план Великої Британії
Велика Британія та її союзниця по НАТО Фінляндія розглядають план заборони тіньового флоту Путіна у Балтійському морі.
Фінляндія та Велика Британія вивчають план, який дасть змогу серйозно обмежити курсування танкерів російського тіньового флоту з нафтою. Ці судна не тільки транспортують вуглеводні в обхід санкцій США та Євросоюзу (які стосуються цінової стелі), а й становлять екологічну загрозу. Ризик катастрофи з масштабним розливом нафти все більше лякає країни Балтії, оскільки Росія використовує старі танкери та погано дотримується заходів безпеки.
Згідно з інформацією, що надходить, Лондон і Гельсінкі обговорюють залучення третіх країн, щоб заблокувати рух російських танкерів у Балтійському морі та протоці Ла-Манш. Про це заявила міністр закордонних справ Фінляндії у британську столицю, повідомляє The Guardian.
Через протоку між Фінляндією та Естонією проходить близько 100 танкерів із російською нафтою щомісяця. Танкери віком до 20 років (і без західних страховок) перевозять близько 58% російського нафтового експорту Балтійським морем (58 млн барелів). Ще старіші судна вивезли 14,8 млн барелів.
Фінляндія та Велика Британія розглядають заходи щодо обмеження пересування танкерів російського тіньового флоту. Ці судна не тільки транспортують нафту, оминаючи західні санкції та цінові обмеження, а й становлять екологічну загрозу через їхній вік і порушення заходів безпеки.
Росія знайшла спосіб обходити санкції та цінові обмеження, швидко перереєстровуючи компанії, що володіють танкерами, та самі судна. Це значно ускладнює контроль за дотриманням заходів безпеки як танкерами, так і їхніми власниками.
Існують свідчення, що тіньовий флот ігнорує вимоги страхових компаній, це дає йому змогу обходити цінові обмеження. Захід розглядає різні способи ускладнити роботу не тільки цим суднам, а й країнам, під чиїми прапорами вони ходять.
Євросоюз спільно з міжнародними партнерами повинен знайти ефективні способи для припинення цих дій, оскільки Росії не тільки становлять екологічну загрозу, а й дають змогу продовжувати експорт нафти, забезпечуючи економіку, яка зараз значною мірою спрямована на війну з Україною та протистояння із Заходом.
Раніше ЗМІ також писали, що хусити не дотримали слова й атакували судно у Червоному морі з російською нафтою.