Сі поставив ультиматум Путіну щодо деревини: перетворення РФ на сировинну колонію Китаю триває
Китай відмовився купувати російські товари з дерева після рішення Москви заблокувати експорт необробленої деревини.
Пекін поставив ультиматум Москві через заборону на експорт необробленої деревини. Китайці відмовляються купувати у РФ товари з дерева, поки обмеження не будуть зняті.
Про це повідомив міністр РФ з розвитку Далекого Сходу й Арктики Олексій Чекунков, передає Діалог.UA.
Він поскаржився на "експортні бар'єри" у торгівлі з Китаєм, уточнивши, що з цього приводу тривають переговори та консультації. Однак Пекін залишається непохитним уже кілька років.
"Поки китайські покупці згодні купувати пелети "у пакеті" з відкриттям експорту кругляка", - розповів російський міністр.
Для Пекіну набагато вигідніше закуповувати деревину та самостійно її обробляти. Саме тому Сі фактично поставив ультиматум Москві, користуючись тим, що вона втратила західні ринки збуту та не має іншого вибору.
Зазначимо, що ембарго на експорт необробленої деревини хвойних і цінних листяних порід до Росії було запроваджено 2022 року. Таким чином Кремль намагався підтримати власну економіку, збільшивши доходи від деревооброблення.
Без Європи фактично єдиним ринком збуту російських пелет є Південна Корея. Однак її потреби у пелетах невеликі. Китайський ринок для російських виробників був би великим подарунком.
Довідка
Пелети - це біопаливо. Зазвичай для їх виготовлення використовують відходи деревного виробництва, як-от тирса та стружка, а також сільськогосподарські відходи, наприклад, солому, лушпиння насіння й інші рослинні залишки.
Пелети широко застосовуються у системах опалення житлових будинків, промислових підприємств і сільськогосподарських об'єктів. Вони відрізняються високою енергетичною щільністю, екологічністю, а також зручністю доставки.
Раніше Діалог.UA повідомляв, що торгівля з Росією перетворюється для Китаю на рудимент.
Ми також писали, що Китай зацікавлений у слабкості Росії та має до неї територіальні претензії.