Що необхідно зробити українцям, якщо у наявності опинилися зношені банкноти, – роз'яснює НБУ
Усі грошові купюри, які тривалий час перебувають в обігу, поступово втрачають первісний вигляд, після чого їх вилучають з обігу й утилізують.
Усі грошові купюри, які тривалий час перебувають в обігу, поступово втрачають первісний вигляд, після чого їх вилучають з обігу й утилізують.
Що робити з пошкодженими гривнями, пояснює НБУ.
До категорії незначно зношених належать банкноти, у яких
- стертий малюнок або вицвіла фарба;
- втрачено жорсткість;
- є забруднення у вигляді плям, написів або слідів штампів;
- обірвані краї.
Такі купюри вважаються придатними для оплати у магазинах, аптеках, ресторанах й інших торговельних точках, а також у банках, однак не дозволено видавати здачу зношеними банкнотами.
До значно зношених банкнот належать купюри, які пошкоджені або забруднені майже наполовину, до 45 %, а також розірвані на дві частини. Такі купюри не вправі приймати для оплати товарів і послуг. Громадянам рекомендується звертатися до будь-якого відділення банку на території України для обміну значно пошкоджених купюр на нові.
Щорічно Нацбанк України вилучає з обігу близько 700 млн пошкоджених банкнот. Загалом термін служби купюр низьких номіналів становить 1-2 роки, а більших - понад 8 років.
Для знищення зношені купюри надходять до Центрального сховища у Києві та регіональних філій Нацбанку, де їх дрібно ріжуть або піддають дії преса, пакують у мішки й утилізують на сміттєвих полігонах, з якими Нацбанк уклав договори.