27 червня 2024, 15:33

Такого не було вже 15 місяців: Росію накриває нова проблема в економіці

Російська влада фіксує рекордний стрибок інфляції, восени очікується ще більше зростання цін на всі групи товарів: удари ЗСУ по нафтобазах і НПЗ скоротили можливості окупантів постачати у країну паливо.

Такого не було вже 15 місяців: Росію накриває нова проблема в економіці

У Росії зафіксовано найсильніше з початку 2024 року зростання цін: інфляція продовжує швидко прискорюватися, незважаючи на спроби російського Центробанку загальмувати збільшення цін різким підвищенням ключової ставки, пишуть росЗМІ.

Російський державний орган фіксації статистики Росстат повідомив, що за тиждень, з 18 по 24 червня, індекс споживчих цін додав рекордну з початку року величину, а у річному вираженні інфляція досягла 8,61% - найвищого значення за останні 15 місяців. Продовольча інфляція стала практично двозначною: річне зростання цін на продукти досягло 9,84%, а на овочі та фрукти перевищило 20%. З початку року ціни підскочили на м'ясо, овочі та фрукти. Ціни на картоплю підскочили одразу на 82,5% з початку року.

Разом із продуктами дорожчають й інші групи товарів, включно з бензином. Ба більше, зростання цін на паливо ще більше прискорює інфляцію, оскільки зростання цін на бензин пов'язане з підвищенням транспортних витрат на всі товари, що перевозяться територією РФ. Удари ЗСУ по російських нафтобазах і НПЗ скоротили можливості окупантів забезпечувати країну паливом.

У Росії склалася ситуація, за якої російська військова економіка наповнює країну бюджетними виплатами, при цьому товарна група не розширюється, оскільки військова продукція йде на фронт і швидко утилізується. Грошей стає більше, а товарів немає.

Російський економічний аналітик Анатолій Несміян підкреслює, що на цьому тлі економіка Росії стискається.

У всяком разі все, що не пов'язане з ВПК і прямими держвливаниями, або стагнує, або стрімким домкратом валиться вниз. Плюсом йде зниження імпорту та його подорожчання у зв'язку з санкціями. Усе це призводить до одного-єдиного результату - зростання цін, причому істотного. А тут ще й підвищення тарифів на абсолютно непристойні відсотки з 1 липня, тож восени буде новий сплеск інфляції. Як правило, лаг між підвищенням тарифів і реакцією на це становить два-три місяці.

"Тож тут питання не до Центрального банку, він тут просто пожежна команда. А з сірниками та каністрами грає зовсім інша людина. І всі ми знаємо, хто це", - підкреслює він.

Раніше повідомлялося, що два негативних процеси добивають економіку РФ: санкції і міцний рубль.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини