3 липня 2024, 11:54

Китай зробив Росії неприємний сюрприз, злякавшись санкцій США: банки КНР йдуть з Московської біржі

Китайські фінансові установи втікають із Московської біржі після американських обмежувальних заходів, введених проти РФ.

Китай зробив Росії неприємний сюрприз, злякавшись санкцій США: банки КНР йдуть з Московської біржі

Банки Китайської Народної Республіки, які продовжили працювати з країною-агресором Російською Федерацією після 24 лютого 2022 року, вирішили залишити Московську біржу, яка нещодавно потрапила під американські санкції. Це відбувається насамперед через те, що китайці побоюються потрапити під вторинні обмежувальні заходи США, повідомляє "Кореспондент" з посиланням на біржову статистику.

Наголошується, що за останні 2 тижні на торгах китайським юанем було зафіксовано помітне скорочення середнього обсягу угоди: у порівнянні з травнем поточного року цей показник знизився на 14%, до 1,89 млн рублів. Це, до речі, найнижчий рівень із лютого минулого року.

У той же час, як зазначається, різко зріс оборот позабіржового ринку юаню: у червні 2024 року там було укладено угод на 1,98 трлн. рублів - на 27% більше, ніж у травні. При цьому внутрішньоденні обороти тричі били рекорди, перевищуючи планку 200 млрд рублів на день.

Це, на думку аналітиків, вказує на той факт, що потоки юанів до Росії за продану у Китай нафту йдуть з біржового ринку на позабіржовий за доларом і євро, торги якими було зупинено 13 червня.

Відомо, що учасники ринку з КНР несуть істотні ризики, оскільки цілком можуть потрапити під вторинні американські санкції, адже Московська біржа нещодавно внесена до списку санкцій Мінфіну США із забороною на будь-які операції.

Також фінансові експерти акцентують окрему увагу на тому факті, що Центробанк РФ готується до сценарію, коли торги китайським юанем на біржах доведеться взагалі зупинити за аналогією, як це довелося зробити з євро та американським доларом.

Як бачимо, агресивна політика Кремля призвела не тільки до закриття західних ринків для РФ, але й до труднощів роботи, у тому числі й з китайськими партнерами, оскільки КНР, хоч і позиціонує себе як "антизахідна" комуністична країна, проте її економіка продовжує триматися саме на американському й європейському капіталі (інвестиціях).

Нагадаємо, 21 червня китайська компанія Wison New Energies, яка постачає технології для ЗПГ-проектів, заявила про звільнення з Росії.

Тим часом між Росією та Китаєм розгорається справжня ворожнеча в Азії.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини