"Вони заарештовують гроші", – США паралізували Росатом у будівництві турецької АЕС "Аккую" за $25 млрд
У Росії почалися серйозні проблеми на самій фінальній стадії проєкту АЕС "Аккую": рахунки заарештовано.
Найдорожчий турецько-російський проект АЕС "Аккую" перебуває під загрозою недофінансування. Рахунки Росатома, що будує атомну електростанцію, заарештовують.
В ефірі путінської ручної новинної програми / нарізки "Москва. Кремль. Путін" на брак казенного паперу поскаржився глава Росатома Олексій Лихачов, повідомляє Діалог.UA.
Саме Лихачов заявив, що російські фінанси у проєкті за 25 млрд доларів заарештували американці, які "ходять між юридичними особами та банками". Чиновник країни-окупанта, мабуть, має на увазі банки ЄС, які обслуговують операції. На них міг накласти санкції Мінфін США, причому каталізатором реакції виступає не сам "Росатом" (не під санкціями), а "Атомбуд", що монтує ядерні установки, та "Точмаш", що відливає центрифуги, в яких збагачують уран.
АЕС, що будується, має забезпечувати щонайменше від 10% усіх потреб Туреччини в електриці - 12 мільйонів споживачів. У майбутньому у Стамбулі замислюються про ще три АЕС. Запуск станції хочуть провести 2024 року.
Нагадаємо, ще 14 квітня повідомлялося про те, що російський проєкт "Арктик
СПГ 2" зупинено через відмову зарубіжних компаній поставити побудовані за індивідуальним замовленням судна.
Раніше, 13 червня, повідомлялося, що під санкції потрапили сім однотипних суден: 172 600-кубові "Сергій Вітте", "Олексій Косигін", "Петро Столипін", а також корпуси № 44, 45, 46, 47..