Втеча російських компаній від санкції США загнала їх у пастку китайських шахраїв ціною до 50 млн рублів
Компанії з РФ залишаються без грошей, намагаючись купити товари Піднебесної в обхід санкцій, рахунок йде на десятки мільйонів рублів.
Російсько-китайська торгівля хвора на війну, та ця хвороба починає давати метастази. Про проблеми у купівлі-продажу товарів між Росією та Китаєм повідомлялося ще у червні: 25% платежів російських компаній відправляють назад, адже банки Піднебесної бояться опинитися під вторинними санкціями США за співпрацю з російським військово-промисловим комплексом.
15 липня стало відомо, що зазначені проблеми для російських компаній породжують нові: їх обкрадають шахраї з Китаю. Проблема-метастаз для російських бізнесменів почалася зі спроб оплатити китайські імпортні товари за допомогою шахраїв.
Про це російському виданню "Ведомости" розповіла бізнесменка з Іжевська Ілона Горшенева-Долунц, передає Діалог.UA.
За словами співрозмовниці ЗМІ, у Мережі з'явилися пропозиції від китайських фірм-посередників: оплатити купівлю імпорту для Росії з їхніх "чистих від санкцій" рахунків у банках.
Російським підприємствам для заманювання у пастку як доказ пропонуються фото перевірок товару нібито зі складів продавців. Сайти таких "контрагентів" проплачують свою унікальність під час запитів у Мережі, як підсумок отримуючи безліч дзвінків від голодних до китайського імпорту російських клієнтів.
Російська компанія, що дала згоду, перераховує на "чистий" від санкцій рахунок контрагента від 30 до 50% суми замовлення цікавих для нього імпортних товарів і чекає на їхнє відправлення, під час якого і буде перераховано залишок. Останній етап уже не потрібен, адже після отримання початкової суми контрагент-шахрай благополучно зникає разом зі своїм сайтом або заявляє про зникнення / зависання грошей під час їх перерахування.
Ілона Горшенєва-Долунц стверджує, що одна з фірм таким чином втратила щонайменше 50 млн руб. Повернути гроші практично неможливо: міжнародні суди у Китаї, за її словами, працюють погано, а через російські судові інстанції цього домогтися ще більш нереально.
Хоча надія на те, що дерево російсько-китайських відносин остаточно висохне, поки не виправдовується, але перші плоди вже видно. Так, 10 липня повідомлялося, що Мосбіржа стала повністю невигідною для великих валютних трейдерів, адже на ній торгують тільки китайським юаням, які заповнили 99,6% всього торговельного майданчика, решта 0,4% за турецькою лірою, білоруським рублем і казахстанським тенге.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32