22 липня 2024, 16:19

Міненерго представило низку програм кредитування для підвищення енергонезалежності українців

Після ракетних обстрілів енергетичних об'єктів України з боку РФ Міненерго запустило низку нових програм кредитування на придбання енергообладнання.

Міненерго представило низку програм кредитування для підвищення енергонезалежності українців

В умовах тривалих обстрілів енергетичної інфраструктури з боку Росії питання енергонезалежності залишається одним із пріоритетних для українців. Щоб допомогти громадянам і організаціям у розв'язанні цієї проблеми, Міністерство енергетики запустило низку нових програм кредитування та компенсацій на придбання відповідного обладнання. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Одна з ключових ініціатив - безвідсотковий кредит на купівлю генераторів, що виробляють електроенергію з альтернативних джерел. Максимальна сума позики становить 480 тисяч гривень, а термін погашення розтягнуть на 10 років. Це дасть змогу українцям убезпечити себе від раптових блекаутів, не переплачуючи зайвого за кредит.

Для тих, хто націлений на довгострокове розв'язання проблеми, передбачено пільгові кредити на встановлення сонячних панелей, інверторів, систем зберігання енергії та іншого необхідного обладнання. Ставка для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) становитиме лише 7% річних. Максимальний ліміт - 5 мільйонів гривень на термін до 5 років.

Утім, для ОСББ і ЖБК є ще вигідніша опція - компенсація частини вартості сонячних електростанцій і теплових насосів. Держава відшкодує до 70% витрат на купівлю такого обладнання. При цьому максимальні суми компенсації становлять: 1 мільйон гривень на сонячну електростанцію, 2 мільйони - на тепловий насос, а якщо встановлюється комбінована система, можна отримати до 3 мільйонів гривень компенсації.

Для промислових і комерційних підприємств, які бажають підвищити власну енергонезалежність, призначені кредити на встановлення газотурбінних, газопоршневих або біогазових генерувальних установок. Ліміт за такими позиками сягає 150 мільйонів гривень, а термін погашення - до 10 років.

Нарешті для реалізації великих проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури, що постраждала внаслідок обстрілів, передбачено програму пільгового кредитування. На перший рік ставка становитиме 13,5% річних, або UIRD3M + 0,5%. Починаючи з другого року, процентна ставка буде плаваючою, але її максимальний поріг - UIRD12M + 3%. Ліміт за таким кредитом - до 25 мільйонів євро, а термін погашення - від 5 до 7 років.

Запуск цих програм свідчить про системні зусилля держави щодо підвищення енергетичної незалежності країни. Як зазначають у Міненерго, їхня реалізація не лише забезпечить українців доступом до безперебійного енергопостачання, а й буде вагомим внеском у розвиток "зеленої" енергетики України.

Нагадаємо, США нададуть Україні значну суму на енергетику та гуманітарну підтримку.

Раніше стало відомо, що рішення про надання українському енергосектору понад мільярд доларів допомоги було ухвалено на зустрічі у Берліні за участю представників 25 країн.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини