23 липня 2024, 11:22

Китай різко скоротив постачання до РФ мікроелектроніки, яка використовується у війні проти України, – Reuters

Через загрозу санкцій і роботи з виробниками реекспорт західних мікрочіпів до Росії через Китай і Гонконг за перше півріччя 2024 року скоротився на п'яту частину.

Китай різко скоротив постачання до РФ мікроелектроніки, яка використовується у війні проти України, – Reuters

За перші шість місяців 2024 року Китай різко скоротив постачання напівпровідникових чіпів до РФ.

Як повідомляє Reuters з посиланням на американське Міністерство торгівлі, реекспорт через КНР продукції, яка може використовуватися для військових цілей Кремля, знизився на 19%, а через Гонконг на 28%. Це пов'язано із загрозою вторинних санкцій, запроваджених урядом США. Також контроль за продажем мікроелектроніки збільшили її західні виробники.

"Ми говоримо з компаніями, чиї товари з'являються на полі бою в Україні. Я думаю, що є підстави для оптимізму у тому, що нам вдалося уповільнити деякі з цих торгових операцій", - розповів урядовець Мінторгу США.

Раніше Держдепартамент і Казначейство США включили до списків санкцій десятки компаній по всьому світу за поставки до РФ товарів, які використовуються у війні проти України, зокрема для виготовлення ракет і безпілотників.

До запровадження додаткових обмежень, з серпня до грудня минулого року, понад 200 китайських фірм поставили російським покупцям товарів подвійного призначення на два мільярди доларів. Також у цей час РФ отримала з Гонконгу продукції на 750 мільйонів доларів, включаючи високопродуктивні чіпи американської компанії Nvidia, французької Vectrawave, мікросхеми Texas Instruments та Intel, причому деякі постачання були здійснені безпосередньо російським фірмам, пов'язаним із військовою промисловістю.

Більшість виробників виправдовуються тим, що не можуть відстежити долю своїх товарів після продажу, але обіцяють вживати заходів у разі виявлення фактів постачання їх до РФ. Проте, незважаючи на обмеження, західна мікроелектроніка продовжує потрапляти до Росії через Китай і Гонконг.

Раніше ми повідомляли, що російські компанії стикаються зі збільшуваною лавиною проблем у спробі отримати платежі з Китаю, дедалі жорсткіші санкції починають впливати на економіку країни.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини