У Росії нова проблема з Китаєм: банки Азії також масово відмовляють РФ – ЗМІ
Американські санкції проти російської економіки та Мосбіржі набирають сили й обертаються цілими серіями проблем для Росії.
Санкції Міністерства фінансів США повільно затягують зашморг навколо російської торгівлі з Китаєм. Згідно з інформацією, російські банки підвищують комісії за операції з китайським юанем на тлі санкцій проти Московської біржі. Паралельно із цим банки з країн Туреччини, ОАЕ, Індії та Китаю зупиняють проведення фінансових операцій із РФ. Проблеми з платежами з Росії сягнули ближнього зарубіжжя — банки Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану почали частіше відмовлятися у прийомі коштів від російських компаній. Про це пише видання "Ведомости".
За словами експертів, на тлі зростання ризиків торгівля стає все складнішою та витратнішою.
Першим це вирішив зробити австрійський "Райффайзенбанк", який поки що продовжує працювати у Росії. Банк уже оголосив, що з 1 серпня він збільшить комісію за купівлю юанів одразу вшестеро. Аналогічні заходи почали запроваджувати й інші банки, які працюють у Росії.
Рішення банків погіршити умови щодо операцій з юанем пов'язані з проблемами у фінансових розрахунках між РФ і КНР. Проблеми виникли одразу після введення Вашингтоном санкцій проти Московської біржі. Економічні аналітики пояснюють, що на банки тисне термін закінчення ліцензії, що наближається, на згортання операцій, який був виданий США. Кінцевий термін обмежений датою 13 серпня. Відколи Московська біржа потрапила під санкції США, несанкційні банки не можуть купувати там юані через загрозу вторинних обмежень і змушені шукати альтернативні канали конвертації рублів у китайську валюту та назад.
Однак це ще не все. За даними російських експертів, загроза санкцій з боку США змусила банки основних торгових партнерів Росії (Туреччини, ОАЕ, Індії та Китаю) зупинити проведення фінансових операцій із Росією.
Усі нові китайські банки відмовляються приймати та відправляти пов'язані з Росією платежі, вітчизняні гравці змушені шукати у Китаї нових партнерів. Тепер Росія буде змушена шукати та вибудовувати нові ланцюжки, проте на кожному етапі проведення транзакцій стягуватимуться додаткові комісії, що обернеться для Росії ще більшими витратами.
Ще одна причина проблем із юанем — дефіцит китайської валюти у Росії, який був і раніше, але посилився після запровадження санкцій проти Московської біржі.
Раніше у РФ зізналися, що торгівля з Китаєм перетворилася на "азартну гру", оскільки прямі платежі у китайській валюті дедалі частіше не проходять.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32