Китай знову підставив Росію: ЗМІ дізналися про серйозні проблеми Москви
Рішення Китаю стало болючим сюрпризом для Росії у зв'язку з різким падінням вартості вугілля, що експортується.
Експортні ціни на російське вугілля протягом минулого тижня впали відразу на 8%, до $137 за тонну. Неприємний сюрприз Росії знову зробив Китай, який посилив контроль над виробництвом металопродукції, викликавши розпродажі на ринку. Зрештою це призвело до різкого падіння вартості, що прямо позначилося і на вугіллі, яке використовується у металургії як паливо.
Більше того, у самому Китаї видобуток вугілля продовжує зростати, що вже загрожує Росії зниженням експорту. Інших ринків збуту Росія не має. Відповідно до інформації, що надходить, цілих 48% від вугільного експорту РФ припадає саме на Китай.
Російський економічний аналітик Анатолій Несміян наголошує, що Китай продовжує вичавлювати із Росії всі соки, використовуючи колоніальну залежність Москви від КНР.
За його словами, заяви російських експертів про стратегічне партнерство Китаю та Росії виглядають смішно та жалюгидно: Пекін продовжує доїти Росію, використовуючи її скрутне становище. При цьому російська влада сама зруйнувала можливість експортувати вугілля до Європи, отримавши санкції за війну з Україною.
"Російська ціна у $137 - це суто колоніальна ціна (середня ціна на вугілля у Китаї приблизно $230). Китай вичавлює російських партнерів як ганчірку, цілком справедливо вважаючи, що подітися їм все одно нікуди. Навіть смішно читати та слухати російських експертів різного штибу, які захоплено відгукуються про нашого нового союзника Китай. Китай - це просто про гроші та нічого, крім грошей.
Ніхто не винен у безмозкості керівників, які своїми руками зруйнували власні ринки збуту. У майбутньому потрібно написати книгу про нинішніх кретинів, на якій великими червоними літерами на обкладинці написати: "Ніколи цього не повторюйте! Усі трюки виконані кваліфікованими ідіотами з довідкою!"" - наголошує експерт.
Раніше повідомлялося, що російська компанія "АЕОН" має проблеми з вивезенням вугілля з родовищ на Таймирі: їй не вистачає балкерів для транспортування вантажів морем.