23 серпня 2024, 15:22

Українські біженці стали предметом економічного протистояння між Києвом і Європою – Bloomberg

Київ хоче повернути своїх громадян, щоби підтримати економіку, але Європа не поспішає відправляти біженців назад, посилаючись на свої економічні інтереси.

Україна прагне повернути своїх біженців для зміцнення економіки, але європейські країни, де українські біженці стали значним економічним ресурсом, не готові їх відпускати до закінчення війни.

Українські біженці стали ключовим елементом у економічному протистоянні між Києвом і Європою, повідомляє Bloomberg.

Український уряд прагне повернути своїх громадян, щоб зміцнити економіку, що постраждала від війни, та посилити позиції країни у боротьбі з Росією. Однак багато європейських політиків заявляють про своє негативне ставлення до ідеї повернення біженців, поки військове протистояння між Україною та РФ не завершиться.

Основною причиною такого рішення є економічна вигода. Українські мігранти стали важливим економічним фактором у країнах, які зазнають нестачі робочої сили. Наприклад, у Польщі внесок українських біженців в економіку становив від 0,7% до 1,1% ВВП за останній рік.

Дані за листопад 2023 року з працевлаштування біженців з України в Європі:

Питання повернення українських біженців, напевно, буде предметом подальших дискусій на міжнародній арені.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Німеччині закликали вислати з країни непрацюючих українських біженців.

Нагадаємо, кількість українців, які знайшли роботу або відкрили власну справу у Чехії, зростає, що позитивно впливає на економічний добробут дружньої України країни.

Також стало відомо, що працевлаштовані у Чехії українські біженці поповнили державну скарбницю майже на ту ж суму, яку влада виплатила їм за два роки повномасштабної війни.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини