3 вересня 2024, 13:31

Російські покупці китайських товарів зіткнулися з новими проблемами – ЗМІ

Банки РФ відмовляються від грошових переказів до Китаю без письмових гарантій прийому платежів.

Російські покупці китайських товарів зіткнулися з новими проблемами – ЗМІ

Російські банки, які ще мають можливість відправляти гроші до Китаю, почтали вимагати в імпортерів письмові гарантії, що платежі будуть прийняті. Це викликало проблеми у покупців китайських товарів у РФ.

Про це повідомляє російське видання "Відомості".

За даними джерел, китайські постачальники повинні перед проведенням платежу зв'язуватися зі своїми банками, щоб дізнатися, чи приймуть вони гроші. Цю інформацію продавець передає російському покупцеві, який має письмово підтвердити кредитній установі до РФ, що платіж пройде.

Це поширюється і на товари, які не потрапляють під санкції, а також на платежі в юанях.

Така схема пов'язана з тим, що китайські банки часто відмовляються приймати платежі через ризик вторинних санкцій, а повернення грошей – тривала процедура, яка приводить до втрат при конвертації валюти.

Наголошується, що можливість уточнити інформацію у банку є далеко не у всіх китайських постачальників. Це необхідно робити приватними каналами, та не всі фінансові установи надають таку неофіційну послугу.

Ситуація з платежами з РФ до Китаю суттєво погіршилася наприкінці минулого року, коли президент США Байден підписав указ про вторинні санкції, які стосуються банків, що беруть участь в угодах з товарами, що потрапили під обмеження через війну Росії проти України. Наразі платежі від компаній і приватних осіб із РФ не приймають 98% банків КНР. У зв'язку з цим, як писала низка ЗМІ, Росія та Китай можуть перейти на торгівлю бартером або за допомогою криптовалюти, щоб обійти санкції.

Як раніше повідомляв Dialog.UA, банки КНР почали повністю відмовлятися брати гроші у разі, якщо у платіжних документах зазначені російські імена.

Також ми писали, що через ризик вторинних санкцій США банки ОАЕ не хочуть проводити гроші росіян до Китаю за постачання до Росії електронних компонентів і готової продукції.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини