"Газпром" продовжує йти на дно після рекордних збитків: найбільші проекти відкладаються
Газовий гігант переносить початок розроблення великих родовищ в Арктиці та не може домовитися з Китаєм про будівництво газопроводу "Сила Сибіру – 2".
Після рекордних збитків, які зазнав "Газпром" у першому півріччі 2024 року, і вони становили 480 млрд рублів, російська компанія змушена відмовитися від розроблення нових перспективних газових родовищ в Арктиці. Втрати "Газпрому" пов'язані із санкціями та відмовою Китаю від нового контракту на газ із РФ.
Як повідомляє The Moscow Times з посиланням на "Інтерфакс", реалізація масштабних проектів газової монополії на арктичному шельфі, де знаходяться до 70% російських запасів газу та 20% нафти, відкладається щонайменше на чотири роки.
Зокрема, компанія перенесла на цей термін буріння свердловин у Карському морі на Ленінградській, Обручівській і Невській ділянках з 2029-2031-го на 2033-2036 роки. Морську ділянку взагалі виключили зі списку розроблення.
На чотири роки відкладаються роботи й у Баренцевому морі, за новими даними держреєстру з геологічного вивчення надр, можуть розпочатися не раніше 2035 року.
Також залишається у підвішеному стані будівництво газопроводу до Китаю "Сила Сибіру 2", на який так розраховували у Москві після відмови Європи від російського газу через війну в Україні.
Тим часом у Кремлі 10 років безплідних переговорів з Китаєм про цей трубопровод і постачання ним газу до Піднебесної пояснили деякими "нюансами". Як заявив прес-секретар Путіна Пєсков, ніхто не намагається прив'язати ці переговори до будь-якої дати або візиту, результатів буде досягнуто, коли їх буде завершено. Що то за нюанси, Пєсков не уточнив.
"Газпром" і державна нафтогазова компанія Китаю CNPC підписали угоду про постачання газу газопроводом "Сила Сибіру 2" ще у травні 2015 року, але будівництво трубопроводу досі не завершено. Китай не поспішає виконувати умови угоди зі своїми партнерами з РФ після її вторгнення до України, ймовірно, побоюючись західних санкцій. Також повідомлялося, що Пекін таким чином хоче добитися від Москви значних знижок, щоб купувати газ навіть менше за його собівартість.
Як раніше повідомляв Dialog.UA, після кількох безуспішних спроб переконати Китай побудувати газопровід "Сила Сибіру 2", Москва змирилася та відмовилася від ідеї.