9 вересня 2024, 16:06

Російські олігархи б'ють на сполох: Китай випалює ще одну галузь економіки Росії

У Росії через санкції Заходу величезна проблема зі збутом продукції, а тепер Китай вирішив випалювати внутрішній ринок РФ, позбавляючи російські компанії клієнтів і прибутку.

Російські олігархи б'ють на сполох: Китай випалює ще одну галузь економіки Росії

Найбільші металургійні компанії Росії ("Северсталь", НЛМК і ММК) стурбовані зростанням імпорту сталевого прокату з Китаю до країн Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) та вимагають продовження антидемпінгових мит на китайську продукцію. В умовах кризи у будівельній галузі Китаю країна збільшує експорт сталі, перекидаючи непотрібний китайцям метал на зовнішні ринки, включаючи російський. Деталі тривожної для Росії ситуації з'ясували журналісти видання "Комерсант".

Однак у Росії, металурги якої перебувають під санкціями Заходу, і так величезна проблема зі збутом своєї продукції.

Тепер Китай вирішив випалювати внутрішній ринок Росії, позбавляючи російські металургійні компанії клієнтів і прибутку.

За даними російських компаній, нова експансія Китаю значно загрожує позиціям російських виробників. Компанії також побоюються відновлення постачання дешевого прокату з України. Російські металурги закликають Євразійську економічну комісію вжити заходів для захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції.

Китай виробляє 1 мільярд тонн сталі на рік, а експорт цього року має зрости до 104 мільйонів тонн. На тлі кризи у будівельній галузі китайські сталеливарники користуються сприятливим банківським фінансуванням, незважаючи на низьку рентабельність у 2-4%, що дозволяє їм пропонувати ціни нижче за собівартість на нових ринках.

Росія запропонувати такі умови не може та програє бій із китайськими компаніями.

Російські металургійні компанії вважають Україну загрозою для своїх позицій на ринку ЄАЕС. З 2022 року українська продукція не постачалася до РФ, проте, згідно з даними, з квітня 2023 року до березня 2024 року Україна продавала оцинковану сталь до третіх країн за нижчими цінами, ніж на внутрішньому ринку.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що проблеми з платежами призвели до зупинки Китаєм фінансування спільного російсько-китайського проекту з освоєння вугільного родовища у Забайкаллі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини