13 вересня 2024, 10:04

Угорщина та Словаччина спочатку блефували: у ЄС прокоментували новий договір щодо російської нафти – ЗМІ

Побоювання Угорщини щодо енергетичної кризи є необґрунтованими, заявили в ЄС.

Угорщина та Словаччина спочатку блефували: у ЄС прокоментували новий договір щодо російської нафти – ЗМІ

Днями стало відомо, що угорська енергетична компанія MOL зуміла отримати добро від Києва щодо транзиту територією України російської нафти.

Замість "Лукойлу", який знаходиться під санкціями України, це робитиме "Татнафта". Насправді це означає, що Угорщина та Словаччина все одно без значних проблем отримували б "чорне золото" з РФ, інформує ресурс Politico.

У ЄС заявили, що нова угода між Угорщиною, Словаччиною та Росією оминає обмеження, запроваджені Україною.

Більше того, РФ постачає нафту до Угорщини та Словаччини з 2022 року, а отже багатомісячна суперечка через санкції з боку України не була пов'язана безпосередньо з енергетичною безпекою.

Щойно російська нафта залишить трубопровід РФ, вона вже автоматично є власністю компанії MOL. У Будапешті ж били на сполох і казали, що якщо "Лукойл" потрапить під санкції, то вся енергетика Угорщини буде у небезпеці, хоча, як бачимо, Будапешт без проблем знайшов альтернативного постачальника у РФ.

Представник ЄК Олоф Гілл заявив, що санкції, ведені Україною проти РФ, не впливають на енергетичну безпеку як ЄС, так і Угорщини.

Напередодні глава МЗС Словаччини Юрай Бланар похвалив Угорщину за швидке вирішення питання транзиту російської нафти.

"Якщо вже на те пішло, вчорашня заява словацького міністра лише підтверджує попереднє оцінювання Комісії, тобто "Лукойл" - не єдиний постачальник російської нафти до Угорщини та Словаччини", - сказав Гілл.

Угорщина та Словаччина з 2022 року виступають проти будь-яких енергетичних санкцій щодо РФ. У ЄС дозволили на якийсь час цим країнам закуповувати нафту та газ із РФ.

З 2021 Угорщина збільшила імпорт російської нафти на 50%. Аналітики й інші країни-члени ЄС звинувачують Будапешт у тому, що він фактично наживається на війні, купуючи дешево російську сиру нафту.

Раніше Dialog.UA повідомляли, 10 вересня стало відомо, що Угорщина й надалі може отримувати російську нафту транзитом через Україну.

Нагадаємо, Іспанія відмовилася продавати Угорщині залізничну компанію Talgo, яка у майбутньому може допомогти Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини