Доходи Росії від нафти різко впали до мінімуму за 8 місяців – Bloomberg
Падіння ціни на нафту та зниження обсягу експорту різко знизили доходи Росії до восьмимісячного мінімуму.
Потоки нафти з Росії минулого тижня скоротилися до 3,1 млн барелів на добу, що призвело до різкого зниження грошових доходів Москви. Про це повідомляє американське інформаційне агентство Bloomberg.
Аналітики зазначають, що падіння скоротило прибуток Росії від критично важливої торгівлі до мінімального значення за останні вісім місяців.
Так мало Росія заробляла наприкінці січня. Додатковий тиск на російські доходи чинить і падіння ціни на російський сорт нафти Urals, який знаходиться близько $60 за барель. Приблизно такий рівень встановили країни G7, нав'язуючи Москві знижену вартість її нафти як покарання за вторгнення в Україну.
Більше того, США посилюють тиск на Москву, спричинений недавнім падінням цін на нафту. Американці оголосили новий раунд полювання за кораблями та компаніями, які допомагають РФ торгувати нафтою в обхід цінової стелі.
Росія засекретила інформацію про свою нафтову промисловість, тому достовірних даних про причини падіння поки що немає. Однак експерти проаналізували ситуацію та з'ясували, що чотириденна перерва у роботі експортного терміналу Козьміно (Далекий Схід РФ) дозволяє припустити, що різке падіння експорту пов'язане з ремонтними роботами у порту або на трубопроводі, що підводить до нього.
Валовий дохід скоротився до найнижчого рівня з кінця січня як за тиждень, так і за чотири тижні, оскільки зниження обсягів переважило перше за три тижні зростання цін на основну нафту країни Urals.
Середній рівень перероблення нафти у Росії минулого тижня знизився до 5,28 млн барелів на добу, що є найнижчим тижневим показником з кінця червня, оскільки нафтопереробні заводи країни переходять на сезонне технічне обслуговування.
Протягом минулого тижня 27 танкерів завантажили 20,23 млн барелів російської нафти, свідчать дані відстеження суден і звіти портових агентів. Цей обсяг знизився порівняно з показником 22,95 млн барелів на 31 судні попереднього тижня.
Це означає, що добовий морський потік нафти з Росії за тиждень до 22 вересня знизився приблизно на 390 000 барелів. Це найнижчий показник із першого тижня липня.
Як раніше повідомляв Dialog.UA, російська нафта подешевшала на 3 долари за тиждень і провалилася нижче встановленої Заходом цінової стелі.