26 вересня 2024, 12:25

Саудівська Аравія готується обвалити ціни на нафту: Росії приготували неприємний "сюрприз"

Розвал угоди ОПЕК+ і зняття обмежень на видобуток ще більше обрушить ціну на нафту та завдасть удару російському бюджету.

Саудівська Аравія готується обвалити ціни на нафту: Росії приготували неприємний "сюрприз"

Саудівська Аравія готова відмовитися від мети у $100 за нафту, щоб повернути собі частку ринку. Про це пише британське видання Financial Times. Королівство готується збільшити видобуток з грудня, змирившись зі зниженням світових цін.

Таким чином, угода ОПЕК+ близька до розвалу. Зняття обмежень на видобуток ще більше обрушить ціну на нафту та завдасть удару по російському бюджету.

Аналітики зазначають, що бюджети ключових країн-учасниць угоди не витримують поточних цін на нафту - вона залишається занадто низькою, та жодні скорочення видобутку ситуацію не змінюють, бо нішу, яка звільнилася, одразу ж займають виробники, які не беруть участі в угоді, насамперед США й інші нафтовидобувні держави, що не входять до ОПЕК і видобувають близько половини світових обсягів нафти, тому стратегія утримання ціни неминуче змінюватиметься на стратегію утримання частки ринку, та Саудівська Аравія вже близька до цього рішення. Їй дуже потрібні гроші, особливо в умовах існування вкрай витратного проєкту переходу до ненафтової економіки "Віжн-2030".

У разі розвалу угоди ОПЕК+ становище країн із низькотехнологічним видобутком, які перебувають під санкціями або в умовах політичної нестабільності, різко погіршиться. Це, звісно, Венесуела, Іран, Росія, Лівія, Нігерія. Саме їхня частка на ринку буде кормовою базою для більш високотехнологічних "партнерів". 

При цьому стратегія утримання частки передбачає, що ціна на нафту почне знижуватися разом зі збільшенням пропозиції, підкреслює російський економічний аналітик Анатолій Несміян.

"Для країн із проблемним становищем це буде подвійним ударом: впадуть ціни, а потім почне падати і частка на ринку", - додає він.

Як раніше повідомляв Dialog.UA, падіння ціни на нафту та зниження обсягу експорту різко знизили доходи Росії до восьмимісячного мінімуму.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини