7 жовтня 2024, 13:36

У мінусі вже 30% економіки Росії: санкції почали "душити" Москву – ЗМІ

Після початку вторгнення в Україну російська економіка почала йти у глибокий мінус цілими галузями, показує статистика.

У мінусі вже 30% економіки Росії: санкції почали "душити" Москву – ЗМІ

У Росії цілих шість галузей, на які припадає майже третина російської економіки (29,4 %), пішли у мінус після початку війни з Україною та запровадження найбільшого в історії пакету санкцій. За останні 2,5 роки видобуток корисних копалин, торгівля, охорона здоров'я, культура, дозвілля й утилізація відходів перебувають у негативній зоні. Це призвело до зниження якості життя росіян: видобуток корисних копалин впав на 5,3%, що завдало серйозного удару по російській економіці.

Оптова та роздрібна торгівля, а також ремонт автотранспортних засобів у сукупності знизилися на 2,6% (в основному за рахунок оптової торгівлі енергоносіями) з негативним вкладом у розмірі 0,35 в.п.

Аналізуючи цифри, російський економічний аналітик Анатолій Несміян наголошує, що якість життя у Росії продовжує падати та питання лише у динаміці цього падіння. Переведення російської економіки на військові рейки він називає катастрофічною помилкою режиму Путіна.

"Картина "Гармати замість олії" іншої не буває. Обложена фортеця не може існувати без ворогів, що її оточили, тому щойно вороги закінчаться, вона розвалиться. Якщо падіння якості життя буде поступовим, то населення Росії виживатиме, намагаючись пристосуватися та звикнути до цього постійного погіршення. Якщо ж воно набуде обвального характеру, неминучі соціальні потрясіння, причому ініційовані не лише знизу. Регіони також втрачають і втрачають відчутно, що викликає невдоволення серед місцевої еліти. І якщо обвал все-таки трапиться (а в умовах обстановки, що погіршується, це лише питання часу), то потрясіння практично гарантовано будуть ініційовані регіональною знатю, яка опиниться перед вибором: втрата лояльності з ризиком бути оголошеною сепаратистами або втрата всього непосильно нажитого", — наголошує експерт.

Як раніше повідомляв Dialog.UA, падіння ціни на нафту та зниження обсягу експорту різко знизили доходи Росії до восьмимісячного мінімуму.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини