США можуть змусити Путіна відступити: у Bloomberg дали слушну пораду, яка обов'язково спрацює
Санкції Заходу проти РФ обов'язково спрацюють, але для цього потрібен час.
Всі заяви Путіна про те, що немає сенсу запроваджувати санкції, оскільки вони не діють, – звичайний пропагандистський перебіг Кремля. Головна мета – це спроба підірвати запровадження нових санкцій із боку Заходу.
Спочатку після запровадження першого пакету санкцій проти РФ багато експертів запевняли, що ось-ось економіка Росії звалиться. Проте Кремль упорався з цим лише завдяки продажу нафти та нафтопродуктів, написала Стефані Бейкер на сторінках ресурсу Bloomberg.
G7 вирішили встановити стелю ціни для нафти з РФ, водночас заборонивши іноземним страховим компаніям обслуговувати кораблі РФ. Ці санкції діяли проти РФ лише кілька місяців. Кремль встиг зібрати "тіньовий флот".
Щодо високих технологій, то й тут Кремль знайшов вихід, купуючи необхідний товар у Китаю чи інших азіатських країнах.
Ще 17 жовтня Британія ввела санкції проти 18 танкерів із РФ, довівши загальну кількість до 90.
Путін усім своїм виглядом і заявами намагався довести світові, що санкції болючіше вдарили по Заходу, ніж сама Росія.
Однак, пише Бейкер, потрібен час, щоб санкції запрацювали. Вже зараз економіка РФ зазнає тиску, перебуваючи у міжнародній ізоляції. Також не варто скидати з рахунків великі фінансові витрати на оборонну промисловість. У РФ інфляція давно тримається лише на рівні 8%, що змушує Центробанк РФ збільшувати відсоткові ставки до 19%.
У РФ постійно йде відтік робочої сили. Журналіст й експерт із Bloomberg Economics Олександр Ісаков заявив, що темпи зростання економіки РФ сповільнюються, а у 2025 році впадуть до 1,2%, і причина цього – санкції з боку Заходу.
Єдиний мінус у санкціях лише у тому, що Захід дуже повільно їх запроваджує проти РФ. Це дає можливість Путіну знайти якийсь вихід.
За словами Бейкера, якщо майбутній президент США справді хоче змусити відступити Путіна, то Вашингтон має посилити "економічну війну".
Для цього треба знизити чергову цінову стелю для нафти з РФ, внести до чорного списку більше кораблів із "тіньового флоту" Путіна та ввести санкції проти банків КНР.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що вже у січні 2025 року ЄС готовий розглянути новий пакет санкцій проти Росії.
Нагадаємо, Британія виділить Україні кредит у розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів із заморожених активів РФ.