24 жовтня 2024, 10:24

ЄС пригрозив Україні затримкою траншу у 4 млрд євро через провалений закон про корупцію

Євросоюз попередив, що фінансування за програмою Ukraine Facility може бути припинене, якщо Верховна Рада не ухвалить закон про корупціонерів.

Європейський союз попередив Україну про можливу затримку траншу у 4 мільярди євро, якщо Верховна Рада не ухвалить законопроєкт про пом'якшення покарання для корупціонерів шляхом укладення угод зі слідством. Ця вимога є частиною умов, які Україна зобов'язалася виконати у рамках угоди з ЄС, передає "Судово-юридична газета".

Згідно з текстом листа, надісланого заступником міністра закордонних справ Євгеном Перебийносом до уряду та Парламенту України, який опублікував народний депутат Ярослав Железняк, європейська сторона висловила стурбованість затримкою законодавчого процесу. У листі Перебийніс зазначив, що ЄС очікує від України виконання внутрішніх процедур щодо ухвалення закону до кінця жовтня 2024 року.

Україна уклала з ЄС угоду у рамках програми Ukraine Facility, згідно з якою країна зобов'язана провести реформи й організаційні зміни в обмін на фінансову підтримку. Невиконання умов, таких як ухвалення закону про угоди зі слідством, ставить під загрозу отримання багатомільярдного траншу.

У листі зазначено, що якщо законопроєкт No12039, спрямований на удосконалення механізму укладення угод про визнання провини у справах, пов'язаних із корупцією, не буде затверджено та не вступить у дію до кінця жовтня цього року, виплату 4 мільярдів євро буде перенесено на наступний рік. Також наголошується, що Єврокомісія не має можливості здійснити часткове перерахування коштів, оскільки потрібне узгодження методології, яке очікується лише після призначення нового Комісара з питань сусідства та розширення, наступного року.

Перебийніс закликав українську сторону терміново завершити розгляд законопроєкту у другому читанні та забезпечити його якнайшвидше набуття чинності. Поточна ситуація ставить під загрозу стабільність фінансування й успішну реалізацію реформ, які критично важливі для економіки країни.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Верховна Рада всерйоз почала опікуватися питанням якості продуктів, що продаються на території України.

Також нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту МКС, що забезпечить більш ефективну участь у міжнародних механізмах правосуддя.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини