Побоюючись обрання Трампа: в ЄС задумалися про посилення санкцій проти РФ – Reuters
Влада країн Євросоюзу веде переговори про посилення обмежень для Росії, якщо Вашингтон після виборів змінить курс щодо Москви.
У ЄС мають намір посилити санкції щодо РФ, побоюючись, що Овальний кабінет у Білому домі займе Дональд Трамп. Раніше він заявляв про намір узагалі скасувати економічні обмеження проти країни-агресора.
Як пише Reuters з посиланням на свої джерела, європейські дипломати ведуть переговори про те, щоб санкції ЄС проти РФ залишалися чинними якомога довше та дотримувалися жорсткіше. Розглядається можливість посилення відповідальності за їх обхід, а також запровадження експорту з Росії нових енергоносіїв і використання заморожених активів, зокрема, щоб їх арешт продовжувався не кожні 6 місяців, як зараз, а раз на півтора роки.
Також кілька країн ЄС працюють над "всеосяжним" пунктом щодо проникнення у Росію товарів подвійного призначення, які використовуються у війні проти України. Планується посилити контроль за продажем їх до країн Центральної Азії.
Як пише видання, США до цього часу були флагманом запровадження санкцій проти Москви, та Євросоюз орієнтувався на дії американської адміністрації у цьому питанні. Тепер через риторику Трампа ЄС необхідно бути самостійнішим і виявляти нові економічні ініціативи, спрямовані на уповільнення роботи російської військової машини.
Про непередбачуваність Трампа говорить те, що за його президентства США скасували ядерну угоду з Іраном і повернули санкції проти нього, тим самим поставивши ЄС у скрутне становище. Багато країн змушені були терміново переглядати заплановані ланцюжки постачання іранських енергоресурсів.
Тепер європейські чиновники побоюються, що подібний розворот щодо Росії може підірвати зусилля Заходу щодо економічної ізоляції Москви. Трамп у ході передвиборчої кампанії ясно дав зрозуміти, що він припинить чи різко скоротить військову допомогу Україні, якщо переможе на виборах. І хоча він хвалить себе за введення під час першого президентства санкцій проти російського газопроводу "Північний потік", але нічого не говорить про нові економічні обмеження щодо Москви.
У жодному разі в Європі не будуть вводити нові антиросійські санкції до кінця цього року, поки в ЄС головує Угорщина, прем'єр якої Орбан всіляко заграє з Путіним.
Коли її змінить Польща, тоді й може розпочатися масована кампанія Євросоюзу щодо подальшого урізання економічних можливостей РФ. Мова знову піде про використання заморожених активів Москви, заборону продажу Росії нових видів товарів за допомогою сильнішого контролю над виробниками та постачальниками.
У черговий, 15-й, пакет санкцій ЄС можуть бути включені 45 суден, що перевозять російську нафту. Також обговорюється обмеження на імпорт із РФ до Європи скрапленого газу, що виріс останніми місяцями.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що кандидат у президенти США Дональд Трамп прагне скасувати санкції проти Росії та більше думає про силу долара, ніж війну в Україні.