Стало відомо, скільки заробляють українські чиновники, – Мінфін оприлюднив дані про їхні зарплати
Мінфін України оприлюднив дані щодо зарплат у державних органах за вересень 2024 року, а Бюджетний комітет ВР підтримав збільшення виплат прокурорам.
Міністерство фінансів України надало нові дані про середній рівень зарплат у державних установах за 2024 рік. Про це повідомляє "Судово-юридична газета".
За даними Мінфіну, найбільшу середню зарплату у вересні 2024 року отримали співробітники Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — 288,4 тисячі грн.
На другому місці розташувалося Нацагентство з питань запобігання корупції із зарплатою 254,2 тисячі гривень.
До топ-5 також входять Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку (236,4 тисячі грн), Міністерство культури та стратегічних комунікацій (215,1 тисячі грн) і Рахункова палата (205 тисяч грн).
Порівняно з попередніми місяцями зарплати керівників державних установ у вересні значно збільшились. Так, у серпні найвища середня зарплата була на рівні 227,8 тисячі гривень у Національному агентстві з питань державної служби.
Бюджетний комітет Верховної Ради підтримав пропозицію збільшити фінансування на прокурорську діяльність до 13,36 мільярда гривень у 2025 році, що зумовлено подальшим підвищенням зарплат прокурорів.
Цікаво, що серед прокурорів і регіональних представників зарплати варіюються й іноді перевищують виплати Генерального прокурора.
Колишній Генпрокурор Костін задекларував дохід у 1 544 880 гривень на рік, що становить приблизно 128 000 гривень на місяць. Його заступник Вербицький заробив торік 1592073 гривні, або 132 тисячі гривень на місяць. Найбільшу зарплату серед прокурорів отримав Ігор Юшин, заступник прокурора Чернігівської області, з річним доходом 1 743 712 гривень, що відповідає 145 000 гривень на місяць. Крім того, він щомісяця отримував 21 тисячу гривень пенсії.
В умовах економічних викликів і зростання витрат на життя такі дані про зарплати у держструктурах продовжують викликати широкий суспільний резонанс і питання щодо справедливості розподілу бюджетних коштів.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що 2024 року Україна змогла залучити сотні мільярдів гривень для зміцнення своєї економіки в умовах війни, спираючись як на міжнародну допомогу, так і на внутрішні ресурси.
Також нагадаємо, що до державного бюджету України надійшло понад 15 мільярдів гривень завдяки успішному аукціону з розміщення внутрішніх облігацій державної позики.
Останні новини
Санкції працюють: банки Індії слідом за турецькими та китайськими відмовляються працювати з Росією
16:34Пороховий завод у Пермі перевели у режим 24/7 через Іран – працівники страйкують: "Ми що, раби?"
15:43Стало відомо, скільки заробляють українські чиновники, – Мінфін оприлюднив дані про їхні зарплати
11:52"Пів року прогнозую..." – Світан прокоментував заяву генерала Марченка про обвал фронту на Донбасі
11:28КНДР має те, чого немає у Сирії та Ірану, – експерти закликають Захід уважно стежити за Пхеньяном
09:14