30 жовтня 2024, 16:34

Санкції працюють: банки Індії слідом за турецькими та китайськими відмовляються працювати з Росією

Аналог SWIFT, який на саміті БРІКС пропонувала російська влада, не зацікавив нікого із іноземних "партнерів".

Санкції працюють: банки Індії слідом за турецькими та китайськими відмовляються працювати з Росією

Посилення антиросійських економічних санкцій, запроваджених США щодо країни-агресора за розв'язання війни в Україні, всерйоз налякало ті країни, які традиційно вважаються у Кремлі партнерськими, передає The Moscow Times із посиланням на Bloomberg.

Підкреслюється, що розширення американських обмежувальних заходів призвело до того, що банки КНР, Туреччини й інших "дружніх" країн почали масово відмовлятися від співпраці з токсичною Росією. Вищеописані факти завдали досить відчутного удару по операціях зі ще одним великим торговим партнером Кремля - Індією.

Так, посол РФ у Нью-Делі Денис Аліпов поскаржився на те, що індійські банки, які мають фінансові зв'язки зі США, тепер бояться брати участь у торговельних угодах із країною-окупантом, щоб не потрапити під вторинні американські санкції.

Відомо, що на нещодавньому саміті БРІКС, який відбувся у Казані, кремлівський диктатор Путін пропонував як розв'язання платіжних проблем запустити нову систему платежів, яка має бути альтернативною доларовій і включати аналог SWIFT.

Президент-узурпатор РФ навіть представив прототип власної валюти гостям цього пафосного та розпіареного пропагандистами "грандіозного" заходу.

Проте йому не вдалося зацікавити "партнерів" по БРІКС: вони погодилися лише "вивчити й обговорити" російське творіння, а рішення наприкінці саміту так і не повідомили.

До речі, співробітник німецького Інституту проблем міжнародної безпеки Яніс Клюге пояснює такий провал ідеї Путіна про альтернативу долару та SWIFT тим фактом, що путінська система платежів за фактом "нікому не потрібна, окрім самої Росії та, хіба що, Ірану", та лише додає нових витрат і ризиків.

"Навіть РФ не відмовлялася від долара США доти, доки її не примусили до цього. Росіяни, як і раніше, покладаються на долар і євро для 20% зовнішньої торгівлі", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, Саудівська Аравія готується обвалити ціни на нафту.

Водночас, як повідомляв раніше Dialog.UA, країни Перської затоки відкидають заклик ЄС припинити допомогу РФ в обході санкцій.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини