План Росії покарати Європу провалився: ЗМІ повідомили неприємну для Кремля новину
Ставка РФ обернулася великими збитками: європейці раніше заповнили сховища газу, а "Газпром" втратив доступ до найприбутковішого ринку та мільярди доларів.
Росія, яка розраховувала на шантаж енергоресурсами для тиску на Європу, зіткнулася з провалом своїх планів. Європейські країни успішно відмовилися від російського газу, та натомість знову заповнили сховища поставками з інших країн, досягнувши безпеки та стабільності напередодні зими.
Європейські газові сховища заповнені більш ніж на 95%, що перевищує обов'язкову мету ЄС із заповнення на 90% до 1 листопада. У Німеччині, яка ставила за мету заповнюваність у 95%, газосховища сьогодні заповнені вже на 98%. Про це повідомляє офіційний сайт регулятора Європейського союзу.
Наразі у сховищах ЄС знаходиться близько 100 млрд кубометрів газу, що становить третину річного споживання Європи, повідомили у Gas Infrastructure Europe. За словами комісара ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, Європа зміцнила свої позиції та знизила залежність від російського палива завдяки диверсифікації постачань, зростанню відновлюваних джерел енергії та посиленої енергоефективності.
"Коли Росія вторглася в Україну та спробувала шантажувати Європу енергоресурсами, ми вжили заходів для захисту від шоків у майбутньому. Тепер ми входимо у зиму із сильною позицією, стабільними постачаннями та доступними цінами", - заявила Сімсон.
Падіння оптових цін на газ у Великій Британії та Нідерландах підтверджує стійкість європейського енергосектору. Тепла погода також сприяла зниженню попиту та забезпечила Європі додатковий час для нарощування запасів газу. Регламент ЄС про зберігання газу, ухвалений у червні 2022 року, став важливим кроком у підготовці до зимового сезону, завдяки чому Євросоюз знизив залежність від російського палива у рамках ініціативи REPowerEU.
Ставка Росії на енергозалежність Європи обернулася великими збитками: "Газпром" втратив доступ до найприбутковішого ринку та мільярди доларів. Замість прибуткової компанії монополіст генерує сотні мільярдів рублів збитків щороку для російського бюджету.
Прагнучи зробити Європу вразливою до перебоїв, Росія сама опинилася на межі економічного краху, втративши свого головного покупця та зіштовхнувшись із серйозними фінансовими проблемами.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Росія, яка втратила газовий ринок Європи, згодна на невигідний контракт з Іраном.