13 листопада 2024, 06:45

Оборонний завод РФ, що випускає Су-57, складається з іноземного обладнання – InformNapalm

З 7 листопада ресурс InformNapalm спільно з "Кибер Сопротивление" розпочали серію важливих розслідувань під хештегом #MikropriborLeaks.

Перший матеріал, який вийшов того ж дня, був присвячений будівництву нових заводів у РФ під час війни за допомогою іноземного обладнання.

Йдеться про оборонний завод "Мікроприлад" (Конаково, Тверська область, РФ). Саме на цьому заводі виробляється найновіший російський літак "Су-57", інформує ресурс InformNapalm.

Кремль постійно нахвалює свій літак "Су-57" п'ятого покоління, аналогів, якому немає у світі.

Проте британський ресурс The Telegraph наголошує, що виробництво такого літака, як "Су-57", неможливе без іноземних компонентів.

Журналісти з InformNapalm вже публікували матеріал про те, як російська компанія "Планар" через свою філію у США закуповувала електроніку для багатьох компаній із РФ, включаючи і "Мікроприлад".

Журналісти майже два роки вели пильне спостереження за "Мікроприладом", щоб опублікувати своє розслідування. Вдалося навіть завантажити шпигунське програмне забезпечення у Мережу заводу. Усю отриману звідти інформацію було передано союзникам України за кордоном.

Згідно з розслідуванням стає зрозумілим, що Кремль так і не зміг замінити імпортні речі на свої. Документи говорять про великі масштаби тіньового імпорту.

Також згідно з аналітичною запискою на початок 2022 року більшість потужностей заводу - іноземні потужності.

"Документи свідчать, що "Мікроприлад" продовжив закуповувати німецькі аналізатори спектру у 2023 році. Стає відомим і виробник: Rohde&Schwarz. ТОВ "АМТЕСТ" поставило таке і подібних виробів на суму майже 30 мільйонів рублів у січні 2023-го", - вказують аналітики.

Репортаж дуже великий, і з ним можна ознайомитись на сайті InformNapalm. Сама стаття зветься "#MikropriborLeaks. Як Росія побудувала військовий завод на західному устаткуванні".

Раніше Dialog.UA повідомляв, що російська компанія АвтоВАЗ не змогла витримати конкуренцію з китайськими автомобільними концернами.

Нагадаємо, що після проблем із вершковим маслом у РФ почався дефіцит картоплі та яблук.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини