У 2025 році на російську економіку чекають дуже великі проблеми, про які знає і Путін, – ISW
Нещодавня економічна політика Кремля вказує на те, що російська економіка, швидше за все, зіштовхнеться із значними проблемами у 2025 році.
Путін реально занепокоєний економічною стабільністю своєї країни у довгостроковій перспективі, саме тому Кремль нещодавно ухвалив низку кроків зі скорочення витрат на поранених бійців, боротьбу з інфляцією, безробіття, низький рівень народжуваності та демографічну ситуацію у РФ.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили приділити належну увагу російській економіці, яка летить у прірву.
Усі вищеназвані кроки Кремля свідчать про те, що російська економіка не така стабільна, як про це говорить сам Путін. Ці кроки також вказують і на те, що Путін не зможе підтримувати війну протягом багатьох років. При цьому послідовна політика Заходу щодо фінансової та військової допомоги Україні ще більше посилить проблеми в економіці Кремля.
Якщо у березні 2022 року Путін виплачував кожному пораненому бійцю ЗС РФ 3 млн рублів, то з 13 листопада - 1 млн. Це одноразова виплата та тільки для тяжкопоранених. Такий указ Путіна викликав різкий негатив серед ультранаціоналістичних блогерів РФ. У підсумку президенту РФ довелося не тільки повернути 3 млн рублів за важке поранення, а й підвищити цю виплату до 4 млн рублів.
Тільки завдяки таким фінансовим стимулам Кремль все ще може знайти добровольців, готових скласти свою голову за Путіна поза своєю батьківщиною.
При цьому боротьба з інфляцією та високими процентними ставками також впливають на розширення оборонно-промислової бази РФ. У Центрі макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування заявили, що процентна ставка Центробанку РФ на рівні 20% протримається до середини 2025 року.
Джерело у Кремлі заявило, що жорстка грошово-кредитна політика Центрального банку вже ускладнила кілька російських експортних проєктів, незважаючи на те що вона поки що не мала прямого впливу на російську військово-технічну підтримку російських військових зусиль.
У Foreign Policy оцінили, що політика Центробанку щодо підвищення відсоткових ставок ускладнила для невійськових компаній залучення капіталу за рахунок кредитів, а це скорочує цивільну економіку та може призвести до значної повоєнної рецесії, оскільки російським ветеранам, які повертаються, буде складніше знайти роботу.
14 листопада уряд РФ розробив проєкт Стратегії дії до 2036 року, спрямований на вирішення гострих демографічних проблем РФ. Стратегія дій спрямована на підвищення народжуваності та заохочення сімейного способу життя шляхом поліпшення системи підтримки сімей з дітьми та надання стимулів до народження дітей.
Дані Росстату показують, що дефіцит робочої сили у РФ становив 4,8 млн осіб 2023 року, це призвело до скорочення обсягів виробництва.
Поєднання природного скорочення населення та небажання створювати умови, що сприяють міграції та підвищенню кваліфікованої робочої сили, можливо, завдасть шкоди російській економіці у середньостроковій і довгостроковій перспективі.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що до кінця 2024 року країни ЄС затвердять проти РФ вже 15-й пакет санкцій.
Нагадаємо, що після "вершкової кризи" у РФ з прилавка магазинів може зникнути і картопля.
Останні новини
"Нам не було соромно..." – гурт "Курган і Agregat" отримав подяку від голови ГУР Кирила Буданова
14:27В Абхазії протестувальники проти угоди з РФ зламали паркан будівлі парламенту: з'явилося відео
12:47Владислав Косиняк-Камиш прокоментував заяву Зеленського та поскаржився Генсеку НАТО Марку Рютте
11:46СБУ за підтримки Головкому Олександра Сирського затримала високопоставленого "крота" ГРУ у лавах ВСУ
10:50