26 листопада 2024, 07:30

І тоді Кремль не зможе вести війни: Трамп готує для РФ сюрприз в енергетичному секторі – Reuters

Трамп готує план різкого збільшення видобутку нафти й експорту газу, якого боялися у Росії.

Вже 2025 року новообраний президент США готовий скасувати всі ключові кліматичні закони, ухвалені командою Джо Байдена. Насправді це буде новий масштабний план для всього енергетичного сектору.

Команда Трампа збільшить видобуток нафти біля узбережжя США та на федеральних землях, а також затвердить експортні дозволи для всіх компаній, які продають ЗПГ, повідомляє ресурс Reuters.

Джерело пише, що енергетичне питання охоплюватиме одне з головних місць у Трампа поряд із питанням імміграції.

Ще Трамп планує відмовитися від податкових пільг для електрокарів і запровадити нові стандарти для електростанцій, які користуються вугіллям і природним газом.

Як тільки Трамп вступить на посаду глави США, він одразу ж видасть нові дозволи на експорт ЗПГ і на буріння нових нафтових свердловин.

Експерти впевнені, що республіканець дасть добро на трубопровід Keystone, будівництво якого було припинено за часів Байдена. Він передбачає прокачування сирої нафти у США на території Канади. Проте сам проект доведеться повністю починати з нуля, оскільки за Байдена він був не лише заморожений, а й власники землі, через які пролягав би трубопровід, отримали назад гроші за оренду землі.

Експерти кажуть, що будь-яке рішення Трампа все одно має схвалити Конгрес і на це піде якийсь час.

Трамп також, як очікується, чинитиме тиск на Міжнародне енергетичне агентство, паризький наглядовий орган, який консультує промислово розвинені країни з питань енергетичної політики.

Ще у січні 2024 року Байден заморозив нові дозволи на експорт ЗПГ, щоб краще вивчити вплив на довкілля. Через цю політику компаніям довелося відкласти нові проекти: CP2 Venture Global, Commonwealth LNG і комплекс Energy Transfer.

У 2022 році США стали експортерами №1 ЗПГ у світі. Згідно з федеральними записами, існує п'ять проектів з експорту ЗПГ до США, які були схвалені Федеральною комісією з регулювання енергетики, але все ще очікують на схвалення та дозволи до Міненергетики.

Трамп спробує прискорити видачу дозволу на буріння нових нафтових свердловин. Якщо за часів президентства Байдена у середньому такий дозвіл можна було отримати протягом 258 днів, то за першого президентства Трампа — 172 дні.

Аналітики кажуть, що у 2023 році видобуток нафти на федеральних землях досяг свого рекорду.

Росіянин Олег Дерипаска негативно оцінив прихід до влади Трампа. Він не здивується, якщо 2025 року нафту продаватимуть по 50 доларів за барель.

У своїх передвиборних перегонах республіканець не раз говорив про те, що планує збити ціну до 40 доларів і тоді РФ не зможе вести бойових дій.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що світові ціни на нафту знову впали, коли Казахстан погодився розпочати експорт "чорного золота" через територію Туреччини.

Нагадаємо, санкції із боку Заходу підірвали алюмінієву промисловість Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини