Китай догрався: Євросоюз готується вдарити санкціями за Україну – Bloomberg
Євросоюз має намір включити до списку санкцій понад 50 фізичних і близько 30 юридичних осіб.
Європейський союз планує запровадити жорсткі санкції проти низки китайських компаній, які підозрюються у сприянні Росії у війні проти України. Ці заходи відображають збільшуване занепокоєння Заходу активною участю Пекіну у підтримці Москви.
Згідно з документами, які опинилися у розпорядженні інформаційного агентства Bloomberg, кілька китайських фірм допомагали російським компаніям розробляти ударні безпілотники, які активно застосовуються проти України. Євросоюз має намір включити до списку санкцій понад 50 фізичних і близько 30 юридичних осіб, серед них: китайські фірми, які постачають ключові компоненти для військової техніки, включаючи двигуни для дронів, а також гонконзька компанія, яка порушила європейські торгові обмеження.
Серед запропонованих заходів – заморозка активів, заборона на поїздки й обмеження доступу до європейських портів для більш ніж 45 російських нафтових танкерів.
Ці пропозиції збіглися із зустріччю міністрів закордонних справ країн G7 в Італії. Там обговорюються "відповідні заходи" проти Китаю й інших країн, які підтримують Росію. Заходи вимагають узгодження всіх 27 країн-членів ЄС, проте їхнє прийняття може бути черговим кроком до погіршення відносин між Євросоюзом і Пекіном.
США та Великобританія вже ввели санкції проти деяких із цих китайських фірм, а ЄС тепер додає власні ініціативи, сигналізуючи про єдину позицію Заходу щодо допомоги Китаєм російським військовим.
Що входить до нового пакету санкцій
Обмеження на транспортування нафти, включаючи заборону для російських танкерів, заходити до європейських портів.
Санкції проти громадян Китаю, Північної Кореї та інших країн, які беруть участь в обході торгових обмежень.
Торгові обмеження щодо десятків компаній, включаючи фірми з Росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, ОАЕ, Китаю та Гонконгу.
Крім того, ЄС пропонує механізм, що дозволяє центральним депозитаріям цінних паперів розморожувати частину коштів у відповідь на російські судові провадження.
Китай "догрався"?
Ці санкції наголошують, що Європа більше не має наміру ігнорувати роль Китаю у військовій підтримці Росії. Участь Пекіну у розробленні ударних безпілотників і постачанні ключових технологій для зброї, що застосовується проти України, викликає критику та посилює напругу між Китаєм і Заходом.
Якщо санкції буде затверджено, це буде значним ударом по китайських компаніях і продемонструє рішучість Євросоюзу обмежити доступ до технологій, які використовуються для ведення війни.
Останні новини
Глава Міноборони України Умеров їде до Південної Кореї: на яку підтримку Київ чекає від Сеулу – ЗМІ
15:25Ракети середньої дальності та не тільки: Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо України
13:34Хвалена російська зброя провалилася: ЗМІ дізналися, що вчора сталося під час атаки України на Курськ
12:00"Це ганьба. Так РФ і до Запоріжжя чи Дніпра дійде", – Коваленко про великий провал ЗСУ на фронті
11:37"Україні потрібні не війська Європи", – голова МО Естонії розповів, як найкраще допомогти Києву
11:34"Бавовни" у РФ побільшає: Британія поставила Україні нову партію ракет Storm Shadow – Bloomberg
07:44