В Україні стартує тестування е-гривні для всіх бажаючих – НБУ назвав терміни
У 2025 році Національний банк України розпочне пілотний проект із випуску е-гривні, нової цифрової валюти, доступної для всіх бажаючих.
Україна готується до важливого кроку у цифровізації фінансів. У 2025 році розпочнеться відкрите тестування е-гривні, яка стане третьою формою грошей поряд із готівкою та безготівковими коштами. У тестуванні зможуть брати участь усі охочі. Про це пише "Економічна правда".
Національний банк України анонсував запуск пілотного проєкту з тестування власної цифрової валюти е-гривні у 2025 році. У рамках тестування українці зможуть бути користувачами цієї валюти, яка буде аналогом цифрової валюти Центрального банку (CBDC).
Проєкт буде реалізовано у відкритому середовищі з реальними користувачами та постачальниками платіжних послуг. Мета пілотного тестування - оцінити технологічні можливості е-гривні та перевірити, як вона виконуватиме функції грошей, задовольнятиме потреби користувачів, і протестувати гіпотези програмування.
Е-гривня як цифрова валюта використовуватиме технологію розподіленого реєстру (DLT), що забезпечить її прямий обіг без посередників, таких як банки. На відміну від традиційних безготівкових коштів, е-гривня буде прямим зобов'язанням Центрального банку, та її використання буде підконтрольне національній фінансовій системі.
Переваги цифрових грошей також полягають у можливості їхнього програмування, що дає змогу впливати на економічні процеси, як-от стимулювання заощаджень або прискорення споживчих витрат. Наприклад, за допомогою програмування е-гривні можна встановити певний відсоток за залишками або навіть створити гроші, що зникнуть після закінчення терміну.
Україна вже має досвід тестування е-гривні: у 2018 році проведено перші практичні випробування, у яких брали участь працівники Нацбанку, та було здійснено перекази, поповнення мобільного й обміни цифрових грошей на безготівкові й інші.
У Нацбанку наголошують, що технологічне рішення для пілотного проєкту має відповідати суворим вимогам, забезпечуючи безпеку та функціональність у процесі використання е-гривні.
Проєкт е-гривні відкриває нові горизонти для української фінансової системи та може бути важливим кроком до подальшої цифровізації економіки країни.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що гривня падає до долара та євро, а рублю взагалі загрожує великий обвал.
Останні новини
Країни Балтії запровадили перші санкції проти Грузії: стало відомо, хто у "чорному списку", – ЗМІ
09:56Українські сили просунулися на Курщині, однак і армія РФ застосовує "потужні" системи – аналітики
07:39Хорошо продумана та підготовлена атака: відомі цілі, які переслідує ЗСУ ударами по Криму, – Forbes
07:22