Рубль знову впав: курс ще разу пробив психологічну позначку й обвалився до 108 за долар
Після невеликого затишшя рубль знову почав швидко падати по відношенню до основних валют.
Російська валюта знову впала на тлі геополітичних і економічних труднощів, пов'язаних із санкціями й адаптацією фінансових потоків. У середу, 13 грудня, рубль втратив позиції як щодо основних світових валют, так і щодо юаня, який став ключовою розрахунковою валютою для Росії в умовах західних санкцій і війни з Україною. Курс рубля падає практично щохвилини.
Курс долар/рубль перебуває у районі 108,50.
Курс євро/рубль торгується на рівні 113,40.
Курс юань/рубль склав 14,90.
Зниження обсягів угод на валютному ринку. Скорочення експортної валютної виручки пов'язане з адаптацією російських експортерів до нових санкцій США, введених у листопаді проти банківського сектора РФ.
Зростання валютного попиту. Можливо, він викликаний угодами, пов'язаними з відходом з Росії чергової іноземної компанії.
Обмежені можливості підтримки рубля. Незважаючи на активізацію експортерів та інтервенції ЦБ, ринок продовжує відчувати дисбаланс попиту та пропозиції валюти.
Рубль в умовах санкцій і нових ризиків
Після введення нових обмежень у листопаді рубль падав до рекордних мінімумів: 15,16 за юань; 114,50 за долар і 120,83 за євро. Однак минулого тижня російська валюта тимчасово зміцнилася завдяки збільшенню інтервенцій Центробанку й активізації сировинних корпорацій, змушених продавати валюту для податкових виплат.
Експерти, включно з Володимиром Черновим з Freedom Finance Global, вважають, що до кінця року рубль залишиться у стані високої волатильності. Вплив чинять протилежні потоки продажів і купівель валюти, адаптація учасників зовнішньоекономічної діяльності та необхідність врегулювання платежів в умовах санкцій.
Юань залишиться однією з ключових валют у розрахунках, але значний попит на нього чинитиме тиск на рубль.
На динаміку курсів також продовжать впливати геополітичні ризики та санкції, що обмежують доступ до міжнародних ринків.
Фінансова ситуація залишається нестабільною, та найближчі тижні будуть критично важливими для російського валютного ринку.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що крах нацвалюти для Росії виявився набагато страшнішим, ніж здавалося спочатку: ЗМІ дізналися, що приховує путінський режим.