Щоб Путін не говорив: бюджет РФ зазнає збитків через ситуацію з транзитом газу через Україну – ISW
Рішення України не продовжувати контракт на транспортування російського газу українською територією суттєво вплине на доходи Росії.
Хоч би як у Кремлі запевняли у зворотному, але РФ отримувала гарний дохід від транспортування свого газу до країн ЄС через ГТС України.
У середу, 1 січня, закінчився термін договору між Києвом і Москвою щодо транзиту російського газу через територію України. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати цю ситуацію та те, як вона вплине на РФ.
Експерти впевнені, що втрати від продажу газу до країн ЄС через українську ГТС негативно позначаться на "Газпромі", який постійно шукає нових клієнтів після подій 2022 року.
Ще вчора журналісти з Bloomberg підрахували, що РФ щороку втрачатиме до 6 млрд доларів. У ВВС заявили, що до подій 2022 року "Газпром" постачав до країн ЄС до 45% усього російського газу.
Наразі Кремль все ще може транспортувати свій газ до ЄС, але через один трубопровід - "Турецький потік". Наприкінці 2024 року РФ постачала до країн ЄС лише 5% всього свого газу.
Кремль завжди хотів відмовитися від українського трубопроводу, збудувавши "Північний потік - 2".
"Газпром" також припинив подачу газу до "Придністров'я", щоб створити штучну енергетичну кризу для дестабілізації ситуації у самій Молдові.
У Кремлі заявили, що вони припинили постачання газу до "ПНР" через борг у розмірі 709 млн доларів. Однак незалежний аудит показав, що Молдова заборгувала "Газпрому" всього 8,6 млн доларів.
Кишинів 2024 року робив спроби домовитися з "Газпромом" про постачання російського газу до "ПНР" через "Турецький потік", проте переговори зайшли у глухий кут.
Російський газ використовувався для роботи Кучурганської електростанції. Вона постачала електроенергію до Молдови та при цьому поповнювала бюджет ПНР.
З 1 січня Кучурганська ЄС перейшла на вугілля, якого вистачить на 50 днів роботи.
Придністровська газова компанія "Тираспільтрансгаз" припинила постачання газу більшості споживачів у "Придністров'ї" та відключила більшу частину гарячої води та тепла 1 січня.
Кишинів, у свою чергу, лише збільшив імпорт електроенергії з Румунії, аби компенсувати втрати.
Молдовська газова компанія "Молдовагаз" і молдавська державна електроенергетична компанія "Енергоком" 1 січня запропонували надати "Тіраспільтрансгазу" технічну та комерційну допомогу для отримання газу з європейських ринків після успішних випробувань 31 грудня 2024 року для постачання газу до Молдови через Болгарію, Румунію й Україну.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що в ЄС виступили із заявою щодо припинення постачання газу через територію України.
Нагадаємо, Фіцо пригрозив зменшити допомогу біженцям з України у відповідь на те, що Київ відмовився постачати російський газ Словаччині.
Останні новини
Міністр національної єдності Чернишев відповів, чи українців примусово повертатимуть з-за кордону
14:00Російські загарбники просунулися у Торецьку та на інших ділянках фронту на Донбасі – карта DeepState
10:26На Курахівському напрямку окупанти активно застосовують не бронетехніку, а інший вид зброї – ISW
10:19