У Bloomberg розкрили, як Європа допомагає Росії викрутитися після зупинки транзиту газу Україною
Росіяни почали постачати скраплений газ до Євросоюзу, заміняючи втрачені доходи від трубопроводів, причому деякі європейські країни закуповують рекордну кількість ЗПГ у країни-агресора.
Кремлівський диктатор Володимир Путін знайшов альтернативні варіанти постачання природного газу після закриття маршруту через Україну. Незважаючи на санкції, запроваджені Заходом проти Москви за напад на сусідню країну, вона планує потроїти експорт ЗПГ до 2035 року, пише агентство Bloomberg.
Автори матеріалу зазначають, що РФ, хоч і втратила частину доходів після закриття українського газопроводу для російських поставок "блакитного палива", проте Москва вже має альтернативи, зокрема, експорт зрідженого природного газу. Паралельно керівництво країни-окупанта збирається перенаправити трубопровідний газ азіатським країнам, наприклад, КНР.
Bloomberg також пише, що, незважаючи на заклики заборонити подібні постачання, деякі країни Європи закуповують рекордну кількість ЗПГ у Росії, переважно у заводу "Ямал СПГ", який, як відомо, очолює ПАТ "Новатек".
Ці цифри на графіці демонструють, що Європа ще не розірвала зв'язку з Росією, яка закріпилася останніми роками перед повномасштабною війною як ключовий постачальник сировинних товарів до країн ЄС.
Автори Bloomberg зазначають, що, дивлячись на ці цифри, стає ясно, яким чином РФ продовжувала розвивати та коригувати свою торговельну мережу навіть після відкритого вторгнення в Україну та санкцій, що послідували за ним.
"Навіть, коли один шлях на ринки закривається, для Росії часто залишаються відкритими інші", - пишуть вони.
Як показують дані відстеження кораблів, 2024 року загальний експорт зрідженого природного газу з РФ досяг рекордного рівня. Це сталося, зокрема, та за рахунок деяких європейських країн, які продовжують торгувати з країною-окупантом.
"Поки західні демократії серйозно не відмовляться від фінансування російської військової машини, глобальний тероризм Путіна лише розширюватиметься", - зазначають аналітики.
Нагадаємо, раніше Dialog.UA повідомляв, що представники керівництва Єврокомісії заявила про відсутність проблем з постачанням природного газу до ЄС після припинення транзиту через Україну: тепер постачання здійснюються альтернативними маршрутами, крім того, проводиться відбір зі сховищ.
Останні новини
ВООЗ оцінила небезпеку поширення метапневмовірусу hMPV з Китаю та дала рекомендації, як захиститися
12:35"Проблеми для стратегічної авіації РФ", – у Генштабі ЗСУ підтвердили удар по нафтобазі в Енгельсі
11:22Перемир'я від Трампа може повторити події Першої світової війни: чи готовий до цього Захід – ЗМІ
10:10Нові технології та мінімум ресурсів: у ЄС знайшли новий спосіб відстежити тіньовий флот Росії – ЗМІ
07:52Вражений черговий штаб і завдано удару по скупченню ворога: на Курщині ЗСУ полюють на 810-у бригаду
07:44