9 січня 2025, 14:35

Туреччина хоче постачати газом Європу через Сирію та Катар – Росія та Іран можуть цьому перешкодити

Зв'язавши газові запаси Катару з Європою, проект, ініційований Анкарою, обіцяє змінити енергетичну безпеку в Європі та Близькому Сході.

Офіційна Анкара ініціює відродження газопроводу Катар - Туреччина. Повідомляється, що "заморожені" переговори про газопровід Катар - Туреччина, що зайшов у глухий кут, тепер відновлюються, обіцяючи змінити регіональну енергетичну динаміку, зміцнити енергетичну безпеку Європи та кинути виклик традиційним енергетичним гігантам, пише видання TRT World.

Наголошується, що незабаром після падіння у Сирії диктаторського режиму Башара Асада міністр енергетики Туреччини Алпарслан Байрактар заявив, що проект газопроводу між Туреччиною та Катаром, що зупинився, може бути відновлений. Це відродило інтерес до давно забутого проекту, який набув нового значення у міру того, як Європа відмовляється від постачання російських енергоносіїв.

Зв'язавши газові запаси Катару з Європою, проект обіцяє змінити енергетичну безпеку, геополітичну динаміку та економічну стабільність, причому як на Близькому Сході, так і за його межами.

"Надаючи альтернативний маршрут для катарського газу, трубопровід може знизити залежність від морських вузьких місць, таких як Ормузька протока та Баб-ель-Мандебська протока", - підкреслив Джастін Даргін, старший експерт з енергетики та клімату країн Близького Сходу та Північної Африки.

Повідомляється, що Саудівська Аравія, Катар і Туреччина ведуть переговори про будівництво подвійного трубопроводу, який пройде через Йорданію та Сирію та буде спрямований на постачання енергії до Європи.

Пропонований проект спрямований на транспортування саудівської нафти та катарського природного газу до Європи, забезпечуючи альтернативу російським джерелам енергії та розширюючи доступ до європейського енергетичного ринку.


Водночас виникають побоювання, що Росія й Іран, як основні гравці у глобальному енергопостачанні, виступлять проти такої ініціативи, яка може підірвати існуючу регіональну енергетичну динаміку. Експерти зазначають, що подібні плани у минулому блокувалися цими країнами, та вони очікують на нові кроки щодо запобігання реалізації цього трубопроводу.

Раніше Dialog.UA повідомляв, із посиланням на телеканал CNN повідомляв, що у Сирії поле падіння режиму Асада вимальовується новий баланс сил: Туреччина - "головний гравець", Росія й Іран програють.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини