13 січня 2025, 13:24

Китай зробив неприємний "сюрприз" Росії: погрози США спрацювали миттєво – Bloomberg

Китай відмовився від партнерства з Росією, заблокувавши танкери з російською нафтою через американські санкції.

Китай зробив неприємний "сюрприз" Росії: погрози США спрацювали миттєво – Bloomberg

Китайська компанія Shandong Port Group відмовилася приймати російські санкційні танкери, підтверджуючи відмову Китаю від ризикованого "партнерства" з Москвою. Про це пише Bloomberg.

Нові американські санкції проти російського "тіньового" флоту є черговим ударом по російській економіці. Як повідомляють ЗМІ, три танкери з більш як двома мільйонами барелів нафти, відправлені з російських портів, застрягли у водах біля східного узбережжя Китаю після введення США санкцій 10 січня.

Експерти стверджують, що дії Китаю є ще одним свідченням відсутності реального союзництва між Москвою та Пекіном. Російський економічний аналітик Анатолій Несміян наголосив: "Китайці ніколи не ризикували та не ризикуватимуть своїм бізнесом через проблеми російських "партнерів". Якщо з'являється ризик, вони негайно відмовляються від "партнерства". Китай керується виключно прибутком, а оплачувати чужі проблеми він не буде".

Американські санкції, за словами аналітиків, суттєво скорочують тіньовий флот Росії, який був ключовим для постачання нафти та газу в обхід обмежень. Для Росії це означає додаткові втрати доходів, які вже стрімко скорочуються на тлі зниження експорту та падіння нафтових цін.

Танкер Huihai Pacific, який перевозив близько 770 000 барелів нафти сорту ESPO, мав прибути до порту Дунцзякоу провінції Шаньдун 15 січня, але натомість дрейфує у море. Два інших танкери - Mermar (755 000 барелів) і Olia (709 000 барелів) - також не змогли розвантажитися та знаходяться у Жовтому морі. Китайська Shandong Port Group, яка керує портами регіону, відмовилася приймати судна, які потрапили під санкції, пославшись на необхідність дотримання міжнародних норм.

Водночас біля берегів Іспанії застряг газовий танкер Cool Rover, який перевозив скраплений газ для "Газпрому". Санкції США фактично блокували його доступ до терміналів, що ще більше обмежує експорт російських енергоресурсів.

Що далі

Блокування танкерів біля берегів Китаю підриває амбіції Росії зберегти азіатський ринок енергоресурсів. Китай та Індія, найбільші покупці російської нафти, будуть змушені шукати альтернативні постачання, що підвищить їхню вартість і скоротить доступність російської нафти. Це ще більше вдарить у російський бюджет, який критично залежить від нафтогазових доходів.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що адміністрація Байдена насамкінець має намір посилити технологічну ізоляцію РФ, позбавивши її доступу до американських чіпів ШІ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини